Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Підбили підсумки серії вебінарів, присвячених професійним стандартам та професійним кваліфікаціям

Затребувані навички для відновлення економіки. Як впливати на терміни навчання та його зміст, адаптація умов прийому на роботу під вимоги робочого місця, швидке підтвердження кваліфікацій.

«Q&A. Підсумки». Федерація роботодавців України спільно із Національним Агентством кваліфікацій, за участі більш ніж 60 представників роботодавців, державних та громадських установ, організацій, закладів освіти, галузевих асоціацій, профільних медійних установ та інших зацікавлених сторін, підбили підсумки серії вебінарів за загальною тематикою «Механізми впливу роботодавців на існуючу систему регулювання питань професійних кваліфікацій», на яких інформували та надавали роз’яснення бізнесу щодо ефективного використання потенціалу Національної системи кваліфікацій.

Модератори заходу: Людмила Василега – директорка Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України та Інна Осадчук – членкиня Національного агентства кваліфікацій.

Під час попередніх зустрічей учасники вебінарів ставили багато питань, на які модератори давали відповіді. Сьогодні ми вибрали найважливіші теми і ще раз обговорили ключові аспекти.

Отже, під час вебінару підсумовано:

  • Порядок та методика розроблення професійних стандартів
  • «Виникнення» часткових професійних кваліфікацій та працевлаштування за ними
  • Створення та акредитація кваліфікаційних центрів
  • Особливості навчання оцінювачів на виробництві тощо


Також учасники вебінару проходили практичні вправи, тестування за тематикою попередніх вебінарів та отримали всі методичні рекомендації, необхідні інформаційні матеріали та розробки

➤Практичні рекомендації з етапів розроблення професійних стандартів з урахуванням зауважень учасників вебінарів
➤«Мапа траєкторії освіти. НРК», візуалізація НАК
➤Перелік змін до Порядку розроблення, введення в дію та перегляду ПС, запропонований Національним агентством кваліфікацій
➤Перелік робіт, які НЕ потребують професійних або часткових професійних кваліфікацій, запропонований Національним агентством кваліфікацій з урахуванням пророзицій учасників вебінарів
➤Приклади сертифікатів про отримані часткові професійні кваліфікації
➤Перелік документів, які регламентують, впливають чи взаємопов’язані з частковими професійними кваліфікаціями
➤Приклади документів для подання до ЦНАП та відкриття кваліфікаційного центру на підставі декларації
➤Програма навчання оцінювачів.

Федерація роботодавців продовжує консультації, проведення практичних вебінарів для бізнесу та усіх зацікавлених сторін щодо питань роботи з персоналом, регулювання системи професійних кваліфікацій тощо.

Звертайтесь до Федерації роботодавців ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.), будуємо професійну основу економіки та зберігаємо трудовий потенціал країни разом!

001

002

003