Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів і надалі формуватиме та затверджуватиме Мінекономіки

Уряд дослухався до позиції роботодавців.

Кабінет Міністрів підтримав позицію ФРУ щодо необхідності залишити в цій частині виконання функціональних обов’язків за державною програмою підтримки сільгосптоваровиробників через компенсацію частини вартості вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу.

Зокрема, порядок дії програми врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва» (постанова 130).

Таке рішення Уряду сприятиме безперебійній, без відтермінувань на період вирішення організаційних і структурних питань дії програми. Адже, аграрії мають отримати передбачені кошти підтримки своєчасно і без зволікань.

Нагадаємо, відповідну програму було запроваджено в Україні у 2017 році.

За період дії 2017 - 2020 програма набирала оберти і її показники фіксувались із значним ростом як в частині технічного переоснащення аграріїв, так і в частині модернізації виробництва промислових машинобудівних в галузі АПК підприємств України.

Наведемо деякі цифри у підтвердження позитивності економічного ефекту програми, яку визнано найефективнішою:

програмою скористалося 25 025 сільгоспвиробників, які придбали 60 099 одиниць сільгосптехніки та обладнання;

відсоток вітчизняної техніки у формуванні українського ринку сільгосптехніки та обладнання зріс до 33% (із 15% у 2017 р.);

збільшився масштаб промислового виробництва: число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло до 191 (із 40 у 2017 р.),
що сприяло

збереженню робочих місць та створенню нових щонайменше на 5 000

значному розширенню до 14 573 найменувань номенклатури вітчизняної техніки та обладнання (із 792 у 2017 р.).

Синхронізація наших спільних дій і надалі забезпечуватиме формування заходів стимулювання розвитку вітчизняної промисловості та підприємництва, як інструменту для залучення інвестицій та розвитку інновацій з метою стимулювання зайнятості, збереження існуючих та створення нових робочих місць, а також забезпечення технологічної спроможності вітчизняної промисловості.