Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Парламент прийняв два законопроекти, направлені на підтримку бізнесу та працівників під час запровадження локдауну

Проект Закону про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 передбачає наступні форми соціальної підтримки під час запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів через коронавірус SARS-CoV-2 (№4429):

 • Одноразова матеріальна допомога працівникам у зв’язку із втратою частини заробітної плати найманими працівниками суб’єктів господарювання та ФОП.

Надається у сумі 8 тис.грн. за умови, що працівник працює у юридичної особи або ФОП, у разі якщо на 31 жовтня 2020 року їх основний вид економічної діяльності відносився до Переліку видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи встановлених рішенням Уряду.

Отримати допомогу не можуть працівники, середня зарплата яких перевищує 30 тис.грн., сумісники, у разі не нарахування роботодавцем ЄСВ за ІІІ квартал ц.р., у разі, коли основний вид економічної діяльності не відноситься до вищезгаданого Переліку.

 • Одноразова виплата держави суб’єктам господарювання задля збереження робочих місць з метою виплати найманим працівникам суб’єкта господарювання одноразової матеріальної допомоги в період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Розмір допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати 8 тис.грн. на одного працівника.

Ця допомога не надається:

   – за найманих працівників, які на дату звернення працюють у роботодавця та за яких роботодавцем сплачено ЄСВ менше ніж усі місяці ІІІ кварталу ц.р., а також сумісникам

   – суб'єктам господарювання період від дати державної реєстрації яких до дати набрання чинності цим Законом становить менше 3-х місяців; які на дату набрання чинності цим Законом отримують допомогу по частковому безробіттю; перебуває у стані припинення або банкрутства.

За отримання цього виду допомоги роботодавець звертається до ДСЗ.

 • Одноразова компенсація юридичним особам витрат, понесених на сплату ЄСВ надається суб’єктам господарювання, у разі якщо на 31 жовтня 2020 року їх основний вид економічної діяльності відносився до Переліку видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи встановлених рішенням Уряду.

Розрахунок суми одноразової компенсації здійснюється шляхом ділення суми ЄСВ, сплаченої за десять місяців, що передували набранню чинності цим Законом, на десять.

Компенсація не надається у разі наявності заборгованості за сплати ЄСВ.

Окрім того закон визначає, що документи дозвільного характеру, що не обумовлені міжнародними зобов'язаннями або іншими обмеженнями, встановленими законом, строк дії яких закінчується у період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), вважаються такими, що продовжили свою дію на період карантину та обмежувальних заходів і протягом трьох місяців з дня його/їх закінчення".

 

Також був прийнятий законопроект № 4430 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2», яким передбачено наступні зміни до Податкового кодексу:

 • списати податковий борг платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 01.11.2020. На списані відповідно до цього пункту суми не застосовуються штрафні санкції, не нараховується пеня.
 • відстрочити до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків - фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 гривень;
 • списати пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців;
 • збільшити поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів щодо його стягнення до 3060 гривень;
 • віднести до функцій контролюючих органів формування Реєстру набувачів одноразової компенсації суб'єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих осіб, та здійснення розрахунку розмірів сум таких компенсацій для їх виплати суб'єктам господарювання ? юридичним особам;
 • не оподатковувати ПДФО та податком на прибуток підприємств доходи (матеріальну допомогу, компенсації), отримані відповідно до Закону України "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період встановлення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" (проект № 4429);
 • звільнити платників єдиного податку першої групи від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень - травень 2021 року;
 • звільнити від нарахування, обчислення та сплати ЄСВ платників єдиного податку першої групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 по 31 січня, з 1 по 28 лютого, з 1 по 31 березня, з 1 по 30 квітня та з 1 по 31 травня 2021 року за себе, та визначити, що такі періоди включаються до страхового стажу.