Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Опрацювання стандартів діяльності прокурора за участі ФРУ – у вирішальній стадії

В офісі Генерального прокурора відбулося чергове засідання експертної групи з розробки стандартів ефективності діяльності прокурора щодо організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях стосовно суб’єктів інвестиційної діяльності, а також щодо протиправного втручання в господарську та інвестиційну діяльність.

Простими словами, мова йде про правила роботи працівника органів прокуратури у головних сферах діяльності бізнесу, які найбільш піддаються тиску, у тому числі незаконному, з боку правоохоронних органів.

Варто нагадати, що наприкінці минулого року в Офісі Генерального прокурора створено робочу групу з розробки цих стандартів. Роботодавців у робочій групі представляє член Президії Ради Федерації Олександр Олійник. Експерти ж, у тому числі представник ФРУ, готують для робочої групи остаточний проект такого документу. Цього разу в числі інших обговорювалися та були прийняті наступні наші пропозиції щодо:

- зміни складу прокурорів, також у необхідних випадках - органу досудового розслідування у разі наявності фактів неефективного розслідування у кримінальному провадженні;

- дотримання балансу між копіюванням відповідної інформації з інформаційних та телекомунікаційних систем та вилученням цих систем при застосуванні окремих заходів забезпечення кримінального провадження (наразі у більшості випадків під час обшуку застосовується саме вилучення інформаційних та телекомунікаційних систем. В результаті блокується діяльність підприємства у цілому).

Наразі залишилося принаймні два етапи роботи на стандартами. На першому експертна група підготує проект для обговорення фахівцями та адвокатами. На другому – доопрацьовану редакцію стандартів буде представлено на засіданні робочої групи.

Додамо: стандарти будуть мати для прокурорів рекомендаційний характер. Водночас оцінювання ефективності їхньої діяльності в сфері інвестиційної та господарської діяльності буде здійснюватися саме відповідно до цих стандартів.