Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Нове трудове законодавство. Обговорення триває

Сьогодні в Комітеті ВРУ соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулось перше засідання робочої підгрупи з розробки доопрацьованого законопроекту на загальній структурі та положеннях проекту Закону України про працю (реєстр. № 2708)

Члени робочої групи висловили різні думки стосовно необхідності кодифікації трудового законодавства, можливої нової структури проекту Закону Представники від ФРУ Сергій Біленький та Наталія Гостєва наголосили на необхідності виважено підходити до питання розробки великого кодифікованого документу. Так, свого часу, Бюро МОП, надаючи загальні технічні коментарі до проекту Трудового кодексу № 1108, який згодом став № 1658, й надалі взятий за основу при розробці проектів №№ 2710, 2710-1.

«Проект має надто детальний та директивний характер і навряд чи залишає простір для динамічних колективних переговорів. Адже під час економічної кризи здатність пристосовуватися до швидких змін на ринку праці є критично важливою для підтримання зайнятості та збереження конкурентоспроможності підприємств. Через цю причину, а також тому, що справедливість і ефективність у захисті прав працівників якнайкраще забезпечується за допомогою менш складного законодавства, яке легко виконувати та застосовувати, Бюро настійно рекомендує раціоналізувати та спростити текст Проекту.

Найбільш наближеним до врахування цих зауважень є проект Закону про працю № 2708, який пропонуємо наповнювати і надавати кодифікований вигляд, при цьому зваживши на критику МОП при доопрацюванні» – сказала Наталія Гостєва.

Наступне засідання робочої підгрупи відбудеться 20 лютого, на ньому будуть розглянуті зміни до структури проекту, запропоновані профспілками, та ключові зауваження учасників соціального діалогу до Книги І «Загальні положення» проекту Закону про працю (р.№ 2708).

Довідково

На засіданні 07.02.2020р. Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення створити робочу підгрупу з розробки доопрацьованого законопроекту на загальній структурі та положеннях проекту Закону України про працю (реєстр. № 2708). Головою вказаної робочої групи визначено Секретаря Комітету Бабенка Миколу Вікторовича.

До складу цієї робочої підгрупи залучено по два народних депутата України, делегованих від кожної депутатської фракції та групи, трьох представників, делегованих від об'єднань профспілок, трьох представників, делегованих від організацій роботодавців, трьох представників, делегованих від ЦОВВ та трьох представників від наукових установ/громадських об'єднань.