Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Норвезько-українська ТПП спільно з ФРУ та Посольством Норвегії в Україні провели Норвезько-Український Форум

Наші члени, партнери та почесні гості дізналися про потреби та можливості обох ринків, розглянули та обговорили нові перспективи. Експерти та представники бізнесу обох країн поділилися своїми професійними знаннями та компетенціями, зокрема щодо можливостей та шляхів виходу на ринок державних закупівель Норвегії. Також учасники заходу отримали можливість безпосереднього спілкування з потенційними бізнес-партнерами.

13

Відкриваючи Форум, заступник Голови Ради ФРУ, голова Федерації роботодавців автомобільної галузі Олег Боярин зазначив, що,

хоча обсяги товарообігу між Україною та Норвегією постійно зростають, потенціал співпраці між нашими країнами ще далеко не вичерпано.

Зокрема, український бізнес прагне експортувати більше своїх товарів до Норвегії. Адже цього року експорт українських товарів до цієї країни склав - 13,37 млн. дол. США, у той час як Імпорт товарів з Норвегії - 109 млн. дол. США.

Також прагнемо до активної співпраці у сфері складного, високотехнологічного виробництва.

Будемо раді, якщо норвезькі партнери розвиватимуть свій бізнес та підприємства саме в Україні. Локалізація їх виробництва в нашій країні сприятиме створенню в нових робочих місць, а норвезькі підприємці у такий спосіб вирішуватимуть свою проблему із браком кваліфікованого трудових ресурсів, на якому вони наголошували під час зустрічі.

5

Олаф Томмесен, президент Асоціації Малого та середнього бізнесу Норвегії у вступному слові зазначив, що для норвезьких малих і середніх підприємств, які вже працюють в Україні або потенційно можуть вийти на український ринок, важливими є 3 речі. Це політична стабільність, прозорість як з боку держави, так і у корпоративних відносинах, простота започаткування та ведення бізнесу. Саме ці речі є основою сприятливого бізнес клімату в Норвегії.

Формат заходу поєднав пленарне засідання, панельну дискусію та прийом у Посольстві Норвегії в Україні.

1

2

8

11

12