Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Налагодження серійного виробництва складних сільськогосподарських машин – один із ключових пріоритетів ФРУ

Федерація роботодавців України неодноразово виходила з ініціативою врегулювання питання ступеня локалізації з тим, щоб усунути суттєву перепону на шляху до налагодження серійного виробництва складних сільськогосподарських машин, які вкрай необхідні українським аграріям.

1 серпня на засіданні комісії з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, було прийнято рішення скоригувати рівень локалізації складної сільськогосподарської техніки.

Нагадаємо, він регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 27.05.2019 №369.

Для збереження і розвитку в Україні галузі машинобудування для агропромислового комплексу, серійний випуск складної сільськогосподарської техніки в цілому, та, зокрема, самохідних енергетичних засобів (тракторів, оприскувачів, зернозбиральних комбайнів та ін.), набуває все більшої актуальності.

У той же час, вітчизняним виробникам необхідно запланувати заходи зростання ступеня локалізації, на впровадження яких знадобиться до 3-х років.

Йдеться про освоєння

✅ виробництва частини вагомих у ціновому, а отже, і матеріаломісткому і трудомісткому еквіваленті вузлів, що наразі виготовляються іноземними постачальниками, необхідних для забезпечення високопродуктивності та енергоефективності техніки;
✅ певних технологічних та виробничих операцій для забезпечення високого сучасного технічного рівня, надійності та експлуатаційних показників, яких потребує споживач.

Також необхідні оборотні кошти на технічне переозброєння.

Федерація активно долучилася до опрацювання проекту постанови про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України №369 "Про затвердження Порядку визначення ступеня локалізації виробництва підприємствами вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу вітчизняної техніки і обладнання для агропромислового комплексу та встановлення показників ступеня локалізації виробництва тракторів та інших самохідних енергетичних засобів сільськогосподарського призначення, спеціальних автомобілів сільськогосподарського призначення, самохідних та причіпних комбайнів".

Дякуємо Першому віце-прем'єру Степану Кубіву та Національному комітету з промислового розвитку за державницьку позицію та підтримку нашої ініціативи!