Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

На звернення Федерації врегульовано питання проведення медичних оглядів для певних категорій працівників на час карантину. Що ще необхідно зробити

Вчора Уряд прийняв рішення, яким роботодавців звільнено від обов’язкової необхідності проходження медичних оглядів для певних категорій працівників на період карантину.

Так відповідно до постанови КМУ від 22.04.202 р. № 291 на період встановлення карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду дозволяється залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою КМУ від 23.05.2001р. № 559, строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження відповідного профілактичного медичного огляду.

6 квітня Федерація звернулась до МОЗ, згодом до Прем’єр-міністра України у питанні зупинення процесу проведення медоглядів на час оголошення карантину, у т.ч. для новоприйнятих працівників та працівників, які виконують роботи з підвищеної небезпеки.

Низка компаній ще 18 березня ц.р. отримала листи з центральних районних лікарень, в яких з посиланням на накази центральних та місцевих органів державної влади повідомлено про тимчасову зупинку планових та профілактичних медичних оглядів працівників підприємств. При цьому, норма щодо обов’язковості проходження медичних оглядів була чинною та не зазнала змін на час здійснення карантинних заходів.

Разом з тим, залишається невирішеним питання проведення медичних оглядів для працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою. Таким чином, компанії не мають права залучати до робіт з підвищеною небезпекою осіб, які відповідно до посадових інструкцій повинні виконувати роботи з підвищеною небезпекою і не пройшли медогляд у встановлені законодавством терміни.

У зв'язку з цим, на сьогодні у підприємств виникають складнощі зі забезпеченням проведення медоглядів працівників і як наслідок – функціонування стратегічно важливих підприємств (в тому числі критичної інфраструктури) у період карантину. Через ситуацію, яка наведена вище, технічний персонал, задіяний у підтримці працездатності об’єктів критичної інфраструктури, позбавлений можливості вчасно пройти (продовжити) медогляд, що може призвести до вимушеного простою виробничих ліній компаній, забезпечення сталого функціонування стратегічно важливих підприємств (в тому числі критичної інфраструктури).

Тож вирішення цього питання залишається у зоні уваги ФРУ,