Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

На Волині відбулося виїзне засідання Експортного комітету ФРУ

12 березня на Волині відбулося виїзне засідання Експортного комітету ФРУ. Приймали його наші друзі, колеги та партнери – "Модерн Експо". Керівником Комітету є Петро Пилипюк, гендиректор компанії - лідера на міжнародному ринку обладнання для рітейлу, Голова Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців, член Президії Ради ФРУ.

Розпочали з екскурсії підприємством. Modern-Expo Group — міжнародний холдинг, провідний виробник і постачальник комплексних рішень для ритейлу №1 в Центральній і Східній Європі. Компанія працює в усьому світі, об'єднує понад 3000 людей і постачає свої рішення в понад 70 країн.

У заході взяли участь понад 30 представників провідних компаній-експортерів, міжнародні перевізники, представники державних органів влади, які підтримують та регулюють ЗЕД. Зокрема, Мінекономіки, Держмитслужби, Експортно-кредитного агентства.

Серед компаній учасників - "СКФ-Україна", "Еврокар", концерн "Хлібпром", ТОВ "Араміс", "Львівська ізоляторна компанія", ТОВ "ДСВ Логістика", "Стальканат - Сілур", "Компанія Ензим", ПрАТ "ТЕРА", "Кромберг енд Шуберт Україна ЛУ".

Відкриваючи засідання Петро Пилипюк зазначив, що сьогодні всі експортери України здебільшого мають схожі проблеми. На прикладі прикордонної Волинської області – це й черги у пунктах пропуску, і проблемна інфраструктура, і нестача дозволів на міжнародні автомобільні перевезення – продовжувати можна довго. Тож закликав всі ці питання обговорити для того, щоб напрацювати конкретні пропозиції, з якими Федерація звертатиметься до Уряду та профільних служб і міністерств.

«Нам необхідні практичні кейси та синергія зусиль, узагальнення проблемних питань та пошук шляхів їх вирішення», - підкреслив генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов. Федерація пройшла довгий та досить результативний шлях для оптимізації експорту товарів з України, зокрема, ініціювала розробку Закону про «єдине вікно» на митниці, який значно спростив ведення ЗЕД. Але ж важливі не лише процеси вдосконалення ввезення та вивезення товарів, а й державна підтримка експортерів. Зокрема – несировинного експорту.

Обговорення було дуже жвавим, вистачало й практичних кейсів, і експертних презентацій та пояснень.

Про наслідки підписання "промислового безвізу", Угоду АСАА, законодавство у сфері стандартизації, про те, які товари першими отримають перевагу розповів заступник Директора Департаменту технічного регулювання та метрології Мінекономіки Олександр Кушнерик.

Про надання митницею статусу Авторизованого економічного оператора, переваги для перевізників та виробників з учасниками засідання говорив директор департаменту забезпечення митного оформлення Державної митної служби України Ігор Муратов.

Нагадаємо, що ФРУ неодноразово висловлювала свою позицію, щодо необхідності якнайшвидшого впровадження такого статусу. Адже він є життєво необхідним, щоб спростити ведення ЗЕД для відповідального бізнесу та для ефективної роботи Державної митної служби України. Статус авторизованого економічного оператора – це найвищий ступінь довіри митниці до підприємства, найбільший перелік пільг і спрощень митних формальностей.

Говорили про шляхи вирішення проблем міжнародних перевезень, видачу дозволів, перспективи запровадження мультимодальних перевезень.

Олексій Ягічев, член наглядової ради ПрАТ «Єврокар» презентував проект запровадження контрейлерних перевезень між Україною та країнами центральної Європи з використанням залізничної платформи RoLa та терміналу «Єврокар».

Також обговорили переваги від започаткування діяльності Експортно-кредитного агентства в Україні та перспективні напрямки роботи Експортного Комітету.

Не оминули й головну тему дня. Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник узяв участь у засіданні комітету ФРУ в режимі відеоконференції та закликав усіх колег провести роз'яснювальну роботу серед своїх працівників щодо запобігань коронавірусу. Та приєднатися до ініціатив ФРУ по боротьбі з його розповсюдженням, які ми учора озвучили.

«Щодня Федерація роботодавців координує свої дії із МОЗ. Станом на сьогодні ми вийшли на етап домовленостей щодо можливості передачі у виробництво технологій виготовлення тестів на коронавірус. І українські фармвиробники готові виробляти такі тести.

Ми готові придбати тести та забезпечити ними медпункти на підприємствах для тестування людей з ознаками хвороби. Розглядається і варіант укладання договорів із лабораторіями, що виїжджають на підприємства і проводять тести шляхом забору крові. Ведемо перемовини з Китаєм, щоб налагодити поставку тестів для використання у побутових умовах», - сказав Голова Ради ФРУ.

Також він акцентував увагу присутніх на необхідності політики відповідального відношення держави до збереження робочих місць, створення певної "подушки безпеки", яка б дозволила економіці країни та галузям, які можуть постраждати найбільше, пережити цей нелегкий період. А для цього потрібні відповідні заходи з боку держави, яких сьогодні вжили всі провідні країни світу. Свої пропозиції роботодавці найближчим часом передадуть до Уряду.