Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Мирне врегулювання конфлікту навколо «Укрлендфармінгу» і «Авангарду» – в інтересах і влади, і бізнесу – ФРУ

У Федерації роботодавців України з подивом і прикрістю сприйняли звістку про те, що Фондом гарантування вкладів реалізовано усі активи VAB банку за 234 млн грн.

З подивом – тому, що саме два роки тому ФРУ звернулася до Ради НБУ з проханням негайно розпочати переговори з власником і керівником агрохолдингу, акціонером банку Олегом Бахматюком про погашення перед державою боргів виведеного з ринку VAB банку. Адже запропонована Олегом Бахматюком схема погашення боргів передбачала можливість отримання за фінансову установу 8 млрд грн. Водночас добре відомо, що досвід реалізації активів через Фонд гарантування вкладів свідчить, що активи не продаються навіть за 5% балансової вартості! На жаль, ні попереднє, ні нинішнє керівництво НБУ на таку пропозицію не пристало. Маємо результат - держава отримала більш як в 40 разів менше, ніж при продажу активів банку на аукціоні.

З прикрістю – тому, що попри оголошений новою владою курс на підтримку вітчизняних виробників, які створюють нові висококваліфіковані робочі місця, у тому числі в агросекторі, наразі спостерігається зворотна ситуація, яка може свідчити зневажання прав добросовісного інвестора. Адже бажання допомогти державі відшкодувати втрати та поповнити бюджет за розумний час є чи не головною ознакою відповідальності та добропорядності ведення бізнесу. Натомість на компанію, яка свідомо знаходиться на конструктивних позиціях по відношенню до держави, знову чиняться спробу тиску. Наприкінці грудня минулого року за зверненням НАБУ Генеральна прокуратура відновила два кримінальні провадження стосовно компанії «Авангард» щодо начебто не збудованих нею птахокомплексів з виробництва яєць повного циклу - "Авіс" у Хмельницькій області та "Чорнобаївське" в Херсонській області. Це при тому, що відповідні кримінальні провадження були закриті Генеральною прокуратурою наприкінці 2017 року, а Головним слідчим управлінням Нацполіції – в червні 2018 року. Заручником таких дій може стати доля 27 тисяч людей - працівників компанії, а також мільйони несплачених в бюджет податків. Кому і навіщо така альтернатива!

В Федерації роботодавців України нагадують: досвід розвинених країн свідчить, що в подібних критичних ситуаціях мирне врегулювання конфлікту між державою і бізнесом забезпечує суттєво більші надходження до бюджету і можливість бізнесу працювати. Тому сподіваються, що печальний факт реалізації активів банку за безцінь й спроби чинити тиск на добропорядну компанію, яка є бюджетоутворюючою та забезпечує експортний потенціал країни, стануть уроком для влади.

Зі свого боку ФРУ і надалі підтримуватиме чесний і добропорядний бізнес вживатиме усіх необхідних заходів, передбачених законодавством, аби налагодити конструктивний і рівноправний діалог з державою.