Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Мультимодальні перевезення: можливості та перспективи впровадження в Україні

19 липня у Федерації роботодавців України відбулось засідання, у якому взяли участь керівництво ФРУ,  керівництво «Єврокар», представники Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України (АсМАП), Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України та Міністерства закордонних справ України.

Під час засідання відбулась презентація поїзда, який здатен перевозити вантажні автомобілі "RoLa". Учасники засідання обговорили перспективи впровадження такого виду перевезень в Україні, а також перспективи проведення митного та прикордонного контролю в створеному логістичному комплексі на базі платформи «Єврокар».

RoLa

Зазначена ініціатива дозволить вирішити кілька гострих питань, які стоять перед українськими виробниками при вивезенні товарів до Європейського Союзу:

- зменшення черг у пунктах пропуску на державному кордоні;

- відсутність необхідності отримання дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, яких з року в рік не вистачає.

Під час наради учасники зазначили, що у Європейському Союзі до 2025 року заплановано переведення на залізничні перевезення до 60% вантажів від загального обсягу. Це пов'язано з питаннями збереження екології та забезпеченням безпеки руху. У зв'язку із цим Україні також необхідно сконцентруватися на більш широкому використанні залізничних перевезень, на кшталт RoLa.

Представники Єврокару провели детальну презентацію можливого маршруту, за яким має слідувати такий поїзд, а саме: Чоп – Вельс (Австрія), та представили всі технічні та економічні параметри проекту. Представник АсМАП запропонував розробити маршрут та вартість перевезення у такому поїзді для того, щоб це було вигідно українським перевізникам.

 RoLa2 RoLa1 

У свою чергу, представники ДФС да ДПС України зазначили що необхідно з'ясувати всі умови завантаження такого поїзду, переміщення водіїв, та інші параметри, які мають значення для подальшого запровадження такого виду перевезень та відповідного пункту контролю за ними. Представник МЗС України підтримав зазначену ініціативу, оскільки це один із шляхів вирішення проблем перевезення товарів до Європейського союзу.

Слід зазначити, що оскільки цей проект є першим, існує необхідність вирішення декількох питань на законодавчому рівні. По суті це доопрацювання та внесення на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту про мультимодальні перевезення; можливе внесення змін до постанов, які регламентують процедури проведення прикордонного та митного контролю, щоб врегулювати питання контролю за мультимодальними перевезеннями.transport 1

Учасники зустрічі погодились про необхідність спільного формування маршруту та графіку такого поїзду, визначення місця завантаження та його технічного оснащення відповідно до вимог, які висуваються до пунктів пропуску.

Представники ФРУ наголосили на необхідності посилення державно-приватного партнерства у питаннях міжнародних перевезень та контролю за ними.