Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Молодь, яка обирає професійну освіту, є драйвером економіки. ФРУ вітає ініціативу Уряду та МОН щодо збільшення стипендій учнів закладів профосвіти

Починати свій шлях з робітничої професії дуже престижно. Саме кваліфіковані фахівці – запорука успішного майбутнього України та українців. На цьому завжди наголошувала Федерація роботодавців України.

Для нас, роботодавців, які представляють промисловість та виробничі підприємства, профтех – це найважливіша кадрова складова.

Саме тому ми вітаємо рішення Кабінету Міністрів про запровадження змін до розмірів стипендіального забезпечення учнів закладів професійної освіти.

Стипендії у закладах професійної освіти підвищуються у 2,5 раза.

Це дуже важливий крок, який має стати одним із факторів, що покращать імідж професійної освіти в суспільстві.

Умови навчання і статус у суспільстві тих, хто будуватиме економіку країни, має бути відповідним.

І для нас, і для країни – випускники профтеху, кваліфіковані робочі кадри - це надія на майбутнє української економіки, на те, що країна буде стабільно жити, розвиватися і процвітати.

Вдячні Прем'єр-міністру Денису Шмигалю, Міністру освіти і науки Сергію Шкарлету за напрацювання та підтримку такої ініціативи, за те, що вдалося її реалізувати.
Директорату професійної освіти МОН, його очільниці Ірині Шумік - за наполегливу роботу з розвитку та підвищення престижу професійної освіти.

Радіємо, що податки, які сплачують роботодавці, сприятимуть, у тому числі, цій важливій справі.

Ми, зі свого боку, активно працюватимемо з регіонами, щоб ці стипендії стабільно виплачувалися.

Нагадаємо, цьогоріч 62 профтехи отримають 150 млн грн на створення навчально-практичних центрів. Також МОН покращує зміст та якість профосвіти, зокрема розвиває дуальну форму навчання та створює освітні стандарти спільно з роботодавцями. До кінця 2021 року МОН планує запустити платформу для дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн". Окрім онлайн-курсів за предметами, там буде розміщено й різноманітні майстер-класи, а отже окремі уроки виробничого навчання можна буде проходити онлайн.