Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Логістика перетину кордону через обмеження виїзду за кордон чоловіків / водіїв віком від 18 до 60 років на період дії правового режиму воєнного стану (ОНОВЛЕННЯ)

1. Водіям віком від 18 до 60 років, які здійснюють міжнародні вантажні автомобільні перевезення, надано цифровий інструмент для проїзду через державний кордон.

В електронному кабінеті перевізника e-services.dsbt.gov.ua Системи «ШЛЯХ» в темі «Заявка на перетин 18-60» (в меню, де замовлення дозволів) перевізник-резидент подає Заявку, після реєстрації якої система присвоїть порядковий номер.

Обов’язкові умови:

  • з України можливо виїхати завантаженими на експорт;
  • водії після завершення рейсу обов’язково мають повернутися назад до України;
  • на зворотному шляху транспортний засіб має бути завантажений гуманітарним вантажем.

Заявки на перетин кордону акумулюються в Мінінфраструктури та передаються до Державної прикордонної служби України, розглядаються у процесі перетину кордону, приймається рішення про надання дозволу на перетин (можуть на практиці виникати різні ситуації, але в цілому отримати дозвіл можливо; дозвіл на кордоні у пункті пропуску видно не відразу, із практики, наприклад, випадки, коли дозвіл з’явився через добу).

 

2. Мінінфраструктури або обласні військові адміністрації наділено правом прийняття рішення щодо бронювання військовозобов’язаних водіїв, які здійснюють перевезення для оборонних потреб.

Врегульовано змінами до постанови КМУ №194 від 03.03.2022, прийнятими постановою КМУ №218 від 07.03.2022 р.

Встановлено, що строк дії відстрочки не може перевищувати 6 місяців.

Рішення про бронювання приймається за результатом розгляду поданої заявки за встановленою формою та додаткових (за запитом при потребі) документальних підтверджень. Орієнтовний термін прийняття рішення до 3-х днів (із практичного досвіду).

Рішення про бронювання надсилаються до Адміністрації Державної прикордонної служби для врахування під час виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України.

 

Цей порядок застосовується і для перетину державного кордону водіями – громадянами України на транспортних засобах іноземної реєстрації (в цьому випадку форму встановленого зразка заповнює перевізник-нерезидент).

 

Посилання на Форму:

Відкрити документ>>>

Завантажжити документ>>>