Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Карантинна допомога бізнесу. Зустріч бізнес-активу ФРУ з очільницею ДСЗ

В рамках постійної системної співпраці ФРУ з Державною службою зайнятості провели чергову Zoom-конференцію для свого бізнес-активу з обговорення актуальних питань отримання роботодавцями одноразової матеріальної допомоги в період дії обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.

У зустрічі взяли участь Ruslan Illichov, генеральний директор ФРУ, Юлія Жовтяк, очільниця Державна служба зайнятості, експерти Державної служби зайнятості, управлінці компаній, фінансові та HR директори, юристи, менеджери з персоналу, представники організацій роботодавців (їх об`єднань).

Під час зустрічі Юлія Жовтяк поінформувала про умови та підстави отримання роботодавцем цього виду допомоги, а саме визначальним є :

- Суб’єкт господарювання не потрапляє до Переліку економічних видів діяльності, до яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що призводять до тимчасової зупинки.

- Суб’єкт господарювання скоротив або планує скоротити робочий час працівників, у т.ч. через простій.

Під час запитань-відповідей з бізнесом акцентуємо увагу на наступних позиціях.

Важливо:

  • Розрахунковим періодом для отримання допомоги, в якому може відбутись скорочення, є період з 19 грудня 2020р. по 31 січня 2021р. При цьому, розмір допомоги не залежить від тривалості скороченого робочого часу, допомога надається одноразово з розрахунку 8 000 грн. пропорційно відпрацьованому часу.
  • З суми допомоги не справляється ПДФО та військовий збір, допомога не включатиметься до розрахунку відпускних у майбутніх періодах.
  • У разі надання неточних, недостовірних відомостей про працівників, щодо яких заплановано скорочення робочого часу, роботодавець має повернути отриману суму коштів за працівника, відносно якого були виявлені такі факти, без сплати пені та штрафів.
  • Документи необхідно подати до 21 грудня включно ц.р.! Фінансування роботодавців відбудеться у період з 24 по 29 грудня ц.р.

Юлія Жовтяк також поінформувала про стан звернення за отриманням допомоги на 17 грудня:

Подано заявки від 1000 роботодавців для підтримки 19 000 працівників. Загальна сума фінансування цієї програми становить 1,8 млрд.грн.

У питаннях отримання з надання допомоги звертатись до Гостєвої Наталі, департамент дерегуляції підприємницької діяльності, т.2517021, 0971193093, e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

002

003