Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Карантин. Економіка. Безробіття

Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник: "З початку карантину понад 2 млн українців втратили роботу.

Ринок «просів», а у деяких секторах – абсолютний провал.

Найбільше страждають малі підприємці сектору громадського харчування та побутового обслуговування. Їм треба платити оренду, виплачувати кредити, і все це за рахунок накопичень, які вже закінчуються.

Карантин триває майже два місяці і надалі переживати цю ситуацію у багатьох роботодавців немає можливості. Це занадто великий період простою.

Добре, що у багатьох випадках працівників, все-таки, відправляють у відпустки, а не звільняють.

Нас почули і Кабінет Міністрів зініціював, а ВРУ прийняла зміни в законодавстві щодо тимчасового простою підприємств і відповідної компенсації за офіційно найманих працівників, за рахунок коштів Фонду соціального страхування.

Буквально на минулому тижні було виділено 6 млрд гривень на допомогу, з них якраз 4,7 млрд – це допомога по частковому безробіттю.

Щодня Центр зайнятості реєструє близько 7 тисяч безробітних. І, на жаль, ми прогнозуємо, що ця цифра буде збільшуватися. Економіка стискається, багато галузей «просідає», підприємці вимушені зупиняти виробництва.

За різними прогнозами: оцінками МВФ, Міністерства економіки і нашими оцінками, ситауція в українській економіці буде тільки ускладнюватись.

За оптимістичним сценарієм економіка просяде на 5-7%, за песимістичним – до 10%.

Що це означає? Це означає скорочення робочих місць. У «хорошому» випадку до кінця року кількість безробітніх із офіційно зареєстрованих у Центрі зайнятості 460 тис зросте до 1 млн осіб.

За песимістичним сценарієм – до 3 млн осіб. На жаль, такі реалії.
Від того, як діятиме Уряд, ВРУ та Президент України сьогодні залежить – чи буде у нас оптимістичний сценарій, чи песимістичний.

Якщо на державному рівні буде реалізовуватись політика сприяння зайнятості - у тому числі через локалізацію виробництва, ми зможемо мінімізувати падіння економіки, мінімізувати скорочення робочих місць. В іншому випадку - очікуємо на негативний сценарій і 3 млн безробітних, яких державі потрібно буде годувати.

Дуже сподіваюсь, що у владних кабінетах сьогодні розуміють усю свою відповідальність. Звичайно, песимізм може бути меншим, якщо ми побачимо злагоджені і, головне, швидкі дії ВРУ, Кабінету Міністрів і Президента України!"