Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Кабмін затвердив механізм забезпечення родин одноразовою допомогою - "пакунок малюка"

Сьогодні КМУ прийняв проект постанови, яка затверджує порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою "пакунок малюка" та порядок використання для цього бюджетних коштів.

Загалом ці два документи визначають механізм планування обсягу, розподілу, видачі «пакунку малюка» за рахунок коштів державного бюджету.

Видаватимуть таку допомогу в закладі охорони здоров'я (пологовому будинку, пологовому відділенні, неонатальному відділенні тощо), у разі відсутності в закладі охорони здоров'я одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" або народження дитини поза межами закладу охорони здоров'я – в управлінні соціального захисту.

Також передбачено порядок виплати грошової компенсації у разі неотримання одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" протягом 30 днів із дня народження дитини з незалежних від отримувача причин.

Нагадаємо, пакунок запровадили ще у 2018 році, але нещодавно замінили грошовими виплатами.

Федерація послідовно, у тому числі і на засіданні Уряду, виступала за повернення «пакунку малюка».

Адже вартість вмісту «бебі - боксу» за роздрібними молодим батькам обійшлася б майже у два рази дорожче, ніж готовий пакунок.

Окрім важливої соціальної функції, цей проєкт має велике значення і для української економіки в цілому.

Це близько 1 мільярда гривень на рік, які не тільки йдуть у якості допомоги вразливим верствам населення – молодим батькам з новонародженою дитиною, а ще і створюють робочі місця і забезпечують роботою та заробітною платнею тисячі українців.

Це сотні мільйонів гривень замовлень для українських підприємств легкої промисловості, суттєві замовлення для картонно-паперових виробництв, підприємств з виробництва гігієнічних засобів догляду (креми та косметика), перевізників, логістичних центрів.

Лише у швейному виробництві дитячих товарів для «бебі боксів» задіяно понад 1000 працівників.

30 вересня Верховна Рада проголосувала "за" повернення сім'ям новонароджених одноразової допомоги "пакунок малюка".