Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Інтермодальні перевезення – важлива перспектива для учасників логістичного ринку

Міжнародні перевезення - важливий напрям розбудови логістичної системи України. Цей вид перевезень не тільки зможе допомогти АТ «Укрзалізниця» та її клієнтам диверсифікувати логістику, але і стане драйвером економічного розвитку.

03 червня 2020 року АТ «Укрзалізниця» за участі Федерації роботодавців України, заінтересованих компаній та асоціацій провела установче засідання робочої групи з розвитку інтермодальних перевезень територією України.

Сьогодні у сфері міжнародних вантажоперевезень є низка проблем, на вирішенні яких наполягає бізнес.

Робоча група буде займатися визначенням та ліквідацією «вузьких місць» інтермодальних перевезень залізницями України за активної участі представників ринку інтермодальних послуг.

Основними напрямками будуть:
  • формування комплексної вартості контейнерних перевезень;
  • запобігання крадіжкам вантажів, комплектуючих до контейнерів і вагонів на мережі залізниць України;
  • формулювання чіткого розуміння терміну доставки вантажу в контейнерах, в т.ч. у складі контейнерних поїздів, особливо в період пікових сезонних навантажень на мережу залізниць.

Контейнерні перевезення залізничним транспортом лише ланка у загальному маршруті транспортування, тому окремим питанням є розвиток мережі логістичних терміналів.

Всім добре відома проблема нестачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення та черги у пунктах пропуску, що призводить до зниження рентабельності перевезень та втрати конкурентоздатності українських товарів.

Нагадаємо, Член Федерації роботодавців України ПрАТ «Єврокар» запропонувало можливе рішення – проект Ro-La - контрейлерні перевезення з території України у напрямку країн Центральної Європи з використанням потягу з залізничних платформ Ro-La та пасажирського вагону з потенційним використанням терміналу завантаження/розвантаження вантажних автомобілів ПрАТ «Єврокар» у межах залізничної станції «Чоп».

ФРУ активно цей проект підтримує, проведено низку зустрічей з керівництвом ПрАТ «Єврокар», представниками Держприкордонслужби, ДФС, представниками УЗ та АсМАП, презентовано на засіданні Уряду проект, який може слугувати «пілотом» для розвитку логістичних терміналів.