Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Глобальна модернізація УЗ за участі держави та вітчизняних виробників - нагальна необхідність. ФРУ

Представники Федерації взяли участь у круглому столі УЗ з бізнес – об’єднаннями. У своєму виступі Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов не став детально зупинятися на загальновідомій проблематиці Укрзалізниці. Ні для кого не секрет зношеність та дефіцит рухомого та вагонного складу, інфраструктурні питання, невчасна доставка вантажів тощо. Він акцентував увагу присутніх на тому, що цю глобальну проблему неможливо вирішити точковими зусиллями у тому чи іншому напрямку. Необхідна глобальна модернізація Укрзалізниці і здійснити її можливо лише за підтримки держави та активної участі вітчизняних виробників. Більше того, у ФРУ переконані, що інфраструктурна революція по всіх галузях в нашій країні повинна відбуватися максимально за рахунок внутрішнього виробника, зокрема вітчизняного машинобудування. 


На кожен долар, вкладений в інфраструктуру, економіка країни отримує до трьох доларів додаткових доходів в суміжних галузях.

Маємо дуже багато реальних виробничих компаній з компетенціями, технологіями та високопрофесійними колективами – провідних вітчизняних підприємств, здатних виробляти продукцію машинобудування для реалізації такого проекту.

1200 компаній сьогодні в Україні так чи інакше зав'язані на те, що вони можуть робити для інфраструктури, для Укрзалізниці
Модернізація Укрзалізниці через будівництво вагонів, через локомотиви, через інфраструктуру, може дати величезний мультиплікаційний ефект для економіки України. У випадку УЗ мультиплікатор реально дуже високий – 6-8.

Так, за нашими попередніми розрахунками, реалізація виробництва електровозів в Україні з локалізацією понад 50 % матиме відчутний мультиплікаційний ефект як для 150 промислових підприємств машинобудівної та суміжних галузей України, так і української економіки в цілому.

А саме:

  • додаткові надходження до бюджетів та фондів складуть близько 200,8 млн. євро, економія видатків по безробіттю – 76 млн. євро;
    буде створено близько 25 тис. робочих місць;
  • українське населення отримає більший дохід у вигляді заробітної плати - близько 18,5 млн. євро на рік, що в свою чергу стимулювати споживчий попит на ринку;
  • все це позначиться на зростанні ВВП - мінімум на 3,74 млрд.грн. щорічно.

Ще одне гостре питання – подовження терміну експлуатації залізничних вагонів. Ми послідовно говоримо про те, що необхідне поетапне виведення таких вагонів з експлуатації та заміни їх новими, вітчизняного виробництва. У ФРУ 28.05. плануємо окрему зустріч у ФРУ, за участі УЗ та виробників вагонів.

І нарешті - запровадження контрейлерних перевезень між Україною та ЄС. Її необхідність викликана тим, що щороку внаслідок скорочення кількості дозволів на автомобільні вантажні перевезення відбуваються зриви поставок, а це в свою чергу призводить до значних збитків українських виробників, ставиться під питання можливість збільшення товарообігу між Україною та Європейським союзом.

Саме тому ФРУ веде постійну роботу у цьому напрямку і закликає УЗ до її активного продовження.