Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ запропонувала Офісу Генерального прокурора алгоритм захисту прав інвесторів в сфері інтелектуальної власності

Федерація роботодавців України разом із представниками інших бізнес-асоціацій взяла участь у онлайн-зустрічі з Департаментом кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора з метою запровадження дієвого механізму захисту прав інтелектуальної власності інвесторів та зміцнення взаємодії між прокуратурою, правоохоронними органами та представниками бізнес-середовища.

Як повідомив під час зустрічі Олексій Бонюк, начальник цього Департаменту, в Офіс створено підрозділ з боротьби з кіберзлочинністю, якій має на меті протидіяти фактам порушення прав інтелектуальної власності під час електронних закупівель. Наразі відомі факти використання контрафактної продукції одного з міжнародних брендів та підробки високовартісних медичних препаратів. Під час зустрічі наголошувалося, що по закінченню війни захист інтелектуальної власності буде вирішальним чинником залучення іноземних інвестицій в Україну; тому про це треба турбуватися заздалегідь.

В свою чергу Олег Вачаєв, директор департаменту захисту бізнесу та прав власності ФРУ, відзначивши, що факти порушення прав інвесторів мають місце і наразі, наголосив на важливості упровадженні механізму координації дій в середині правоохоронної системи та взаємодії цієї системи з інвесторами, розробці механізму публічної комунікації та заходів запобігання порушенню прав інтелектуальної власності. У зв’язку з цим ФРУ запропонувала алгоритм захисту прав інвесторів в сфері інтелектуальної власності, який би сприяв максимальній мінімізації таких правопорушень. Йдеться про оперативне реагування Офісу Генерального прокурора та відповідних правоохоронних органів з боку ФРУ та прийняття запобіжних заходів.

За підсумками зустрічі домовились найближчим часом розробити детальний документ щодо координації зусиль Офісу Генерального прокурора, правоохоронних органів та бізнес-асоціацій задля миттєвого реагування на факти порушення прав інтелектуальної власності.

Увага! Якщо підприємства-члени ФРУ зіткнулися з фактами незаконного використання продукції (у тому числі промислової продукції) за зареєстрованими торговими марками, прохання повідомляти про це ФРУ для подальшого реагування з боку Офісу Генерального прокурора та правоохоронних органів!

Контактна особа Федерації: Вачаєв Олег, директор департаменту захисту бізнесу та прав власності Федерації роботодавців України, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; 097-637-06-23 (WhatsApp, Telegram, Viber).