Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ закликала Уряд терміново запровадити механізми підтримки національної економіки

Роботодавці усвідомлюють неабиякі ризики, які несе світовій та національній економіці ситуація, що склалася, та чималу ймовірність сповзання економіки до масштабної кризи.

На нашу думку, в цих умовах Уряду необхідно терміново розробити, затвердити та почати вживати механізми підтримки національної економіки на кшталт тих, що вже вживаються по всьому світу. Мова йде про впровадження розстрочень по сплаті податків та/або податкових канікул (Данія, Китай), надання податкових пільг (Австралія, Велика Британія, Італія та ін.) або виділення бюджетних коштів для підтримки секторів економіки (Сінгапур, Канада) тощо.

Роботодавці наполягають на тому, що прийняття значимих для економічних суб'єктів рішень (наприклад, закриття портів чи погранпереходів, запровадження карантину на окремих територіях тощо) мають погоджуватись із національним бізнесом.

Також вважаємо за необхідне визначити на урядовому рівні окремий порядок визнання форс-мажору в умовах пандемії корона вірусу та усі його правові наслідки, адже вже сьогодні українські підприємства стикаються із зривами контрактів, надалі ситуація ймовірно буде погіршуватись.

Впевнені, що поєднавши та скоординувавши наші зусилля ми зможемо ефективно протидіяти поширенню в Україні коронавірусу Covid-19 та не допустити руйнівних наслідків пандемії для економіки України.