Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ закликала НЕК «Укренерго» не підвищувати тарифи на передачу та диспетчеризацію електроенергії

На сайті НЕК «Укренерго» опубліковано проект тарифу на передачу електричної енергії на 2023 рік. Даним проектом передбачається зростання тарифу на передачу е/е з 345,64 грн/МВт*год до 636,17 грн/МВт*год (+84%).

Також передбачається зростання тарифу на диспетчеризацію єлектроенергії з 62,13 грн/МВт*год до 207,63 грн/МВт*год (12342)

Федерація роботодавців України вважає таке зростання цих тарифів необґрунтованим та небезпечним для української економіки.

Так, у разі зростання тарифу на передачу електроенергії витрати українських підприємств зростуть більш ніж на 20 млрд. грн, а тарифу на диспетчеризацію – більш ніж на 10 млрд грн.

Такий додатковий фінансовий тягар на бізнес під час війти може призвести до катастрофічних наслідків для національної економіки.

Через російську агресію нищиться інфраструктура, логістичні вузли, обладнання та цілі виробничі комплекси українських підприємств. В таких складних умовах стабільність роботи промисловості надважлива в контексті поточного забезпечення

Збройних сил України та інших військових формувань, допомоги населенню та подальших планів з відновлення руйнувань, які зазнала наша держава.

За даними Національного банку України у серпні поточного року:

  • Споживча інфляція в Україні пришвидшується. Ефекти перенесення від високих цін на енергоносії, корекції курсу гривні, наслідки терористичних дій росії та тимчасової окупації окремих територій залишаються основними чинниками посилення інфляційного тиску;
  • Економічна активність демонструє ознаки стабілізації на низькому рівні як у виробничих секторах, так і в секторах послуг. Стримують подальше відновлення руйнування потужностей та бойові дії, скорочення попиту та зниження купівельної спроможності домогосподарств, логістичні складнощі;
  • Попит на робочу силу очікувано активізувався завдяки сезонним роботам. Утім, кількість резюме і надалі значно перевищує кількість вакансій, що тисне на зарплати у приватному секторі в бік зниження. Міграція залишається стійкою як за кордон, так і всередині України.

В той же час на тлі війни та гострого дефіциту енергоресурсів будь-які додаткові чинники, що спричиняють подальше зростання сукупної вартості електроенергії матимуть негативний вплив на конкурентоздатність продукції української промисловості як в межах України, так і закордоном.

Наслідком підвищення тарифів НЕК «Укренерго» на передачу та диспетчеризацію електроенергії стане:

  • катастрофічне падіння виробництва (в т.ч. стратегічно важливих для оборонного сектору);
  • значне зниження податкових надходжень (з умовах дефіцитного бюджету);
  • падіння валютних надходжень (в умовах девальвації національної валюти);
  • масові скорочення працівників (з подальшими соціально-економічними наслідками, зокрема, необхідністю виділення державою додаткових коштів для забезпечення виплат по безробіттю та збільшенням кількості українців працездатного віку, які виїдуть закордон).

Враховуючи викладене вище, Федерація роботодавців України пропонує НЕК «Укренерго»:

   • оптимізувати структуру тарифу на передачу та встановити тариф на передачу електричної енергії на рівні 336,61 грн/МВт*год.;

   • зберегти тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на поточному рівні.

Детальніше про нашу аргументацію з цих питань – у відповідних листах ФРУ.

{google_docs}https://fru.ua/images/doc/2022/22-1-383.pdf{/google_docs}

{google_docs}https://fru.ua/images/doc/2022/22-1-384.pdf{/google_docs}