Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ закликає створити спеціальний Координаційний центр з детінізації ринку нафтопродуктів

Днями ФРУ звернулася до Державної податкової служби із листом, в якому висловлено занепокоєння процесами, що відбуваються на ринку нафтопродуктів. Зокрема, тінізацією цього ринку – незаконним ввезенням нафтопродуктів на митну територію України без належного митного оформлення, тіньовим виробництвом пального, а також торгівлі пальним з грубими порушеннями законодавства.

Крім того, за інформацією членів ФРУ, в Україні продовжують функціонувати понад 100 нелегальних місць роздрібної торгівлі пальним, що працюють з грубим порушенням законодавства.

Окремим питанням є також якість контрафактних нафтопродуктів, що реалізуються кінцевим споживачам.

Все це не тільки завдає державному та місцевим бюджетам шкоди, що вимірюється десятками мільярдів гривень на рік, але й спотворює добросовісну конкуренцію на паливному ринку, є джерелом потенційної небезпеки для життя і здоров’я людей та оточуючої інфраструктури.

У 2018 році ФРУ вже виступала ініціатором боротьби із нелегальними АЗС, Нафтогазовою асоціацією України була навіть створена інтерактивна карта таких АЗС. За підсумками вжитих у 2018 – 2019 роках заходів вдалося припинити діяльність сотень «чорних» АЗС. Але нажаль повністю робота нелегальних АЗС досі не припинена. А проблеми тінізації ринку нафтопродуктів виявились значно ширшими.

При цьому ці проблеми виходять за межі компетенції ДПС.

У зв’язку з викладеним ФРУ закликала керівництво ДПС посприяти у вирішенні цієї проблеми, можливо, шляхом звернення до Офісу Генерального прокурора та/або Прем’єр-міністра України з ініціативою щодо створення спеціального Координаційного центру з детінізації ринку нафтопродуктів із залученням до нього представників контролюючих, правоохоронних та інших зацікавлених органів державної влади.