Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ закликає Президента якнайшвидше підписати проект Закону про ратифікацію Фінугоди "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною та ЄІБ

ФРУ закликає Президента якнайшвидше підписати проект Закону, який є важливим як для виробників громадського транспорту, так і для міських громад.

За час реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України І» за даними Міністерства фінансів України було укладено контракти на постачання більше 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів для міст учасників проекту.

17 лютого 2022 року Верховна Рада України ратифікувала фінансову угоду по Проекту "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною та Європейським інвестиційним банком. Суб'єкт права законодавчої ініціативи - Президент України.

У рамках даної угоди передбачено надання Україні позики в розмірі 200 млн євро на закупівлю 20 трамваїв, 264 тролейбусів та 65 електробусів. Термін погашення позики - 22 роки.

Завдяки реалізації ІІ фази проекту «Міський громадський транспорт» щонайменше 18 українських міст зможуть отримати нові електричні автобуси, трамваї, тролейбуси, потяги метрополітену, а також модернізувати трамвайні та тролейбусні лінії. Для реалізації другої фази проекту попередньо обрано 18 міст, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

До цих міст можуть бути долучені і інші міста, в яких через обстріли втрачено частину громадського транспорту.

Проект Закону про ратифікацію Фінансової угоди "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною та Європейським інвестиційним банком (номер, дата реєстрації: 0135 від 18 листопада 2021 року) 22 лютого 2022 року направлено на підпис Президенту.

Як вбачається з офіційного сайту Верховної Ради України станом на 29 серпня 2022 року зазначений проект закону з Підписом Президента до Верховної Ради України не повертався.

Такий проект Закону є важливим як для виробників громадського транспорту, так і для міських громад. При виготовленні громадського транспорту в Україні одне робоче місце в секторі машинобудування – це десять робочих місць в інших галузях. Крім збільшення робочих місць, це ще і додаткові надходження в бюджети різних рівнів.

Тож ФРУ звернулася до Президента та закликала якнайшвидше підписати проект Закону про ратифікацію Фінансової угоди "Міський громадський транспорт України ІІ" між Україною та Європейським інвестиційним банком, реєстраційний номер 0135 від 18 листопада 2021 року, та направити його Верховній Раді України.