Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ закликає народних депутатів не голосувати за законопроект №5600

Федерація неодноразово жорстко критикувала цей скандальний «ресурсний законопроект» (№5600) і публічно виступала зі своїми зауваженнями до нього.

Економіка країни - це, в першу чергу, її реальний сектор, який і так потерпає від надмірного фіскального навантаження.

Тож подальше розширення податкової бази, до якого призведе прийняття цього законопроекту, вочевидь, не сприятиме ані розвитку економіки України, ані добробуту її громадян.

Запропоновані законопроектом зміни до Податкового кодексу України не підкріплені жодними реальними економічними розрахунками, не передбачають системних та послідовних змін, натомість є хаотичним набором різноманітних ініціатив, значна частка яких у разі їх прийняття матиме негативні наслідки для бізнесу з різних галузей та для економіки в цілому.

Недарма експерти називають цей документ нищівним, адже такий підхід завдасть шкоди легальному бізнесу, що сплачує податки на загальній системі оподаткування – незалежно від розміру конкретних платників податків.

Як наслідок матимемо:

  • збільшення кількості позапланових перевірок податковими органами;
  • зростання безробіття через втрату інвестиційної привабливості низки галузей;
  • переведення відшкодування ПДВ в ручний режим;
  • подальший розквіт тіньового ринку підакцизних товарів;
  • вимушену відмову селян від вирощування трудомісткої сільськогосподарської продукції;
  • збільшення вартості послуг мобільного зв’язку.

І, як вишенька на тортик, - здорожчання вартості житла, збільшення темпів інфляції, зменшення купівельної спроможності населення та багато інших негативних наслідків.

Вважаємо, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання на основі консультацій с представниками бізнесу. При цьому намір у черговий раз порушити принцип стабільності податкового законодавства України та внести зміни до нього всупереч Податковому кодексу України, не витримавши шестимісячного терміну до початку нового бюджетного періоду, повністю не сприймається платниками податків.