Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ взяла участь у П’ятому засіданні Форуму громадянського суспільства за участі дорадчих груп з України та ЄС

29 жовтня відбулось П’яте засідання Форуму громадянського суспільства за участі дорадчих груп як з боку України, так і з боку ЄС, які складаються з роботодавців, профспілок та громадських екологічних організацій. Від Федерації роботодавців України участь взяла Юлія Гончарова, заступник Генерального директора ФРУ, яка очолює економічну підгрупу в зазначеній групі.

Нагадаємо, що функціонування зазначених дорадчих груп обумовлене Главою 13 «Торгівля і сталий розвиток» Угоди про асоціацію між Україною а ЄС.

Завданнями таких груп є формування позиції для Уряду щодо стану справ у сфері зайнятості, економічного зростання та екологічної безпеки.

Під час Форуму учасниками активно обговорювався стан справ у сфері соціального діалогу, проблем, які виникли під час карантинних заходів, спричинених Covid-19.Найбільш бурхливе обговорення викликали нові політики Європейського Союзу, пов’язанні з реалізацією European Green Deal.

Юлія Гончарова зазначила, що в Україні відсутній дієвий механізм фіскальної політики для підтримки екологічної модернізації, не працює відповідний бюджетний екологічний фонд, не існує державної допомоги для «озеленення» промисловості в Україні.

Велике занепокоєння висловлює промисловість України у зв'язку із майбутнім введенням в дію СВАМ, який стане додатковим фіскальним навантаженням при ввезенні на територію ЄС товарів, визначених цим проектом Регламенту, які і так піддаються торговельним обмеженням з боку ЄС.

Також європейські роботодавці, які представляють фармацевтичну галузь, підняли питання щодо співпраці між виробниками цієї галузі у доступі ліків на спільний ринок та введення відповідного механізму визнання лікарських засобів.

На що було надано коментар, що Федерація підтримала ініціативу виробників лікарських засобів щодо внесення змін до секторальної економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та передала її до Уряду.

Слід підкреслити, що такий діалог між роботодавцями має стати постійною площадкою для ініціювання перед державними інституціями України та ЄС практичних двосторонніх ініціатив.

002