Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ виступає категорично проти чергового зростання тарифів на електроенергію

На вчорашньому засіданні НКРЕКП схвалено перед громадським обговоренням проекти постанов НКРЕКП щодо встановлення тарифів на послуги з передачі електроенергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління.

Якщо їх буде затверджено в пропонованому вигляді, з 1 січня 2021 року споживачам електроенергії доведеться сплачувати за:

  • передачу – 309,8 грн/МВт*год (для порівняння: на сьогодні сплачується тариф у розмірі 240,23 грн/МВт*год, тобто зростання в 1,3 разу, а з 1 грудня цього року сплачуватимуть 312,76 грн/МВт*год, отже зниження в 0,99 разу);
  • диспетчеризацію – 40,04 грн/МВт*год (для порівняння: насьогодні та до кінця поточного року сплачується у розмірі 24,75 грн/МВт*год, тобто зростання в 1,6 разу).

Враховуючи, що тариф на диспетчеризацію промислові споживачі опосередковано сплачують двічі (у вартості електроенергії як товару та у тарифі на її розподіл), то в порівнянні з тарифами, які сплачуватимуться промисловими споживачами у грудні цього року, тарифи на передачу та диспетчеризацію сумарно зростуть на 7,6 %.

Для промисловості лише зростання тарифу на передачу тягне за собою додаткові витрати у розмірі 7,9 млрд грн.

Федерація роботодавців виступає категорично проти чергового зростання тарифів.

Ознайомитися з зазначеними проектами постанов можна за посиланнями

Направляти зауваження та пропозиції до проектів документів пропонуємо направляти на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .