Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ вітає успішне завершення розгляду АМКУ справи про можливе надання державної допомоги ПрАТ "Філіп Морріс Україна”

ФРУ вітає успішне завершення розгляду АМКУ справи про можливе надання державної допомоги ПрАТ “Філіп Морріс Україна”

28 жовтня АМКУ ухвалив відповідне рішення.

Нагадаємо, предметом розгляду АМКУ стала Мирова угода між компаніями Філіп Морріс та Україною щодо врегулювання необґрунтованого донарахування податків, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2018 року № 946-р.

Роботодавці підтримували компанію на всіх етапах підготовки, укладення Мирової угоди і під час розгляду справи Антимонопольним комітетом.

ФРУ ініціювала розгляд цієї справи Тимчасовою слідчою комісією з питань захисту інвесторів Верховної Ради України як надзвичайно ризикового прецеденту, який міг зашкодити репутації та інвестиційній привабливості України в світі. ТСК з питань захисту інвесторів підтримала необхідність врегулювання спору на користь іноземного інвестора задля збереження інвестиційного клімату України.

Переконані, рішення АМКУ – один з сигналів для інвесторів про те, що інвестувати в Україну можна, механізми захисту інвесторів працюють на основі закону.

Довідково

Компанії Філіп Морріс працюють в Україні з 1994 року, є одними з найбільших платників податків в Україні. За минулий рік сплачено 23,5 млрд грн податків. В економіки України інвестовано понад 18 млрд грн.

Компанія дає роботу понад 1300 працівникам.