Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ вітає рішення Уряду відправити на доопрацювання проєкт Розпорядження КМУ «Про схвалення Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди»

Український бізнес більш ніж будь-хто зацікавлений у екомодернізації виробництва. Адже промисловці добре розуміють світові тренди в плані кліматичної нейтральності та той факт, що за вуглецевий слід необхідно буде платити.


Але швидкість руху до цієї мети має певні обмеження, бо її необхідно збалансувати з можливостями держави та бізнесу.


Тому ми вітаємо сьогоднішнє рішення Уряду відправити на доопрацювання проєкт Розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди».


Федерація неодноразово висловлювала свою позицію з цього приводу, підкріплену розрахунками.


Вплив на довкілля не повинен спричиняти втрату робочих місць на українських підприємствах. А саме це може статися у випадку, якщо цілі українського уряду будуть занадто амбіційними. Ми не можемо дозволити, щоб за рахунок добробуту українського народу інші країни, розвиваючись, здійснювали додаткові викиди СО2.


Усі країни світу – і розвинуті , і ті, що розвиваються, проголошують економічні і соціальні цілі, і вже на їх основі приймають рішення про скорочення викидів СО2.


Наприклад, наш партнер і конкурент Туреччина збільшила викиди з 1990 року в 2 рази, при цьому трикратно збільшивши ВВП. Україна, як відомо зменшила ВВП майже в 3 рази і в стільки ж разів – викиди. На наступні 10 років Туреччина має план стрімкого розвитку, плануючи відповідно збільшення викидів в 2 рази – до 1,17 млрд тон. Її амбітний план згідно Паризької кліматичної угоди – за рахунок додаткових нових технологій зменшити викиди на 21% від планованого показника 2030 року. Але до 1990 року це – плюс 500%!


В той же час українським урядом планувалося мінус 65%! Давайте порівняємо ці цифри і ці підходи. І навіть додаткові 10%, пропоновані ФРУ (мінус 55% від 1990 року), які могли б принести до 6 млрд. дол. щорічно в українську економіку, є предметом постійної дискусії.


Уряд прийняв виважене рішення – доопрацювати свою пропозицію до кліматичних змін.


Сподіваємося, що його позиція буде послідовною і дасть можливість відстояти національні інтереси, захистити промисловість та економіку України в цілому.