Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ вітає прийняття Закону України "Про мультимодальні перевезення"

Одним із пріоритетів для українських промисловців є налагодження надійного та стабільного товарообігу між Україною та державами-членами ЄС.

Автомобільні перевізники, які перевозять до ЄС переважну більшість товарів постійно стикаються не тільки з проблемою нестачі дозволів на міжнародні автомобільні перевезення, а і з чергами у пунктах пропуску. Як наслідок - нерентабельність перевезень, затримки у доставці та втрати конкурентоздатності українських товарів.

Федерація роботодавців України вже декілька років зазначала про необхідність прийняття цього законопроекту та щиро вітає ухвалення Закону України «Про мультимодальні перевезення».

Вважаємо це перший крок, який дозволить:

переорієнтувати економіку України на співпрацю з країнами ЄС,

дасть змогу збільшити обсяги перевезень вантажів територією України за участю національних транспортних компаній,

сприятиме інтеграції нашої транспортної інфраструктури у світову транспортну систему.

дозволить здійснювати перевезення більш екологічно чистими видами транспорту,

дозволить зберегти відремонтовані автошляхи України.

Федерація роботодавців України неодноразоволо проводила робочі зустріч з керівництвом ПрАТ «Єврокар», представниками Мінінфраструктури, Держприкордонслужби, Держмитслужби, АсМАП для реалізації проекту мультимодальних перевезень із використанням терміналу ПрАТ «Єврокар» для завантаження та розвантаження автомобілів у межах залізничної станції «Чоп» для запровадження одного з видів мультимодальних перевезень – контрейлерного поїзду Ro-La.

Ми розуміємо, що прийняття цього Закону – це втілення у нормах права важливих перетворень у транспортній системі України. Наступними кроками повинні стати реальна державна допопога як для перевізників так і власників мультимодальних терміналів, оновлення рухомого складу залізниці, морського та річкового флоту.

Цей документ повинен стати ще одним інструментом під час переговорів з інстутуціями ЄС у сферах транспорту та торгівлі для повноцінного входження до транспортної мережі ЄС.

Дякуємо парламентарям, що дослухалися і підтримали нашу позицію та сподіваємось на реальне втілення такого перспективного та необхідного механізму!