Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ вітає прийняття Верховною Радою «електромобільних» законопроектів

Народні депутати підтримали у другому читанні та прийняли в цілому законопроекти 3476 і 3477 про стимулювання виробництва електротранспорту в Україні. Дякуємо народним обранцям за державницьку позицію, готовність дослухатися до точки зору бізнесу та рухати Україну вперед!


Головна мета законопроектів - створення сприятливих умов для залучення інвестицій у виробництво електромобілів, зарядних пристроїв, комплектуючих виробів до них, а також стимулювання попиту на автобуси, легкові та вантажні автомобілі, оснащених виключно електричними двигунами.


Досі Україна  заохочувала тільки ввезення готових електромобілів, що робило невигідним виробництво всередині країни.


Маємо великі можливості стати виробничою площадкою глобальних світових автоконцернів і розвивати національне виробництво автомобілів разом з ними.


Адже в нашій державі є виробничі потужності для виробництва транспортних засобів і бажання виробляти їх. У країни щонайменше дві конкурентні переваги – вигідне логістичне розташування і конкурентоспроможні кваліфіковані трудові ресурси.


Але, на жаль, відсутні умови, які б привернули увагу світових автовиробників для розміщення своїх виробництв на території України.

Прийняття законопроектів законів № 3476 і 3477 - реальний шанс для національних виробників, іноземних інвесторів, українців, для яких будуть створені нові робочі місця та економіки країни в цілому.

Нагадаємо, вітчизняні підприємства - виробники трамваїв, автобусів, тролейбусів, автомобілів – члени Федерації закликали законодавців підтримати прийняття у першому читанні зазначених законопроектів з доопрацюванням з урахуванням пропозицій ФРУ.
Федерація запропонувала надати преференції також і для виробництва трамваїв, тролейбусів, яке зараз знаходиться у складному стані через імпорт аналогічного транспорту іноземного виробництва за цінами, які можна вважати демпінговими, завдяки отриманих субсидій від своїх держав.


Також перелік товарів, що ввозяться на митну територію України для власного виробництва транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами пропонувалося доповнити кузовами, які використовуються для виробництва електромобілів.


Рішенням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики пропозиції Федерації було враховано для підготовки законопроектів до другого читання.


Вітання та подяка усім причетним!