Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ вітає початок перезавантаження Експортно-кредитного агентства

«Підписані накази Мінекономіки про дострокове припинення повноважень усіх п’яти членів наглядової ради ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» та голови правління товариства. Причиною такого рішення стала вкрай незадовільна діяльність товариства та відсутність реагування на це з боку членів наглядової ради.

Відтак, враховуючи стан фінансово-господарської діяльності ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» та відсутність дієвих заходів з покращення відповідних показників, стратегії розвитку товариства Міністром було прийнято рішення про дострокове припинення повноважень також голови правління товариства Руслана Гашева», - йдеться у повідомленні Міністерства.

Федерація роботодавців України тривалий уважно опікується питанням ЕКА. Ми наполягали як на необхідності створення агентства, так і його належної докапіталізації та початку врешті решт його реальної та ефективної роботи.

Останнього поки що, на жаль, так і не відбулося.

За 9 місяців 2021 товариство уклало 4 договори страхування та отримала дохід у розмірі лише 116 тис. грн. Натомість видатки товариства за цей час сягнули 19,5 млн грн.

А статутний капітал його наразі - 2 млрд гривень.

«За рік діяльності на керівній посаді Русланом Гашевим не було вжито заходів, які б сприяли виконанню товариством покладених на нього законодавством повноважень щодо стимулювання українських підприємств-експортерів та, відповідно, збільшення експорту.

Товариством припинено роботу над створенням таких продуктів як страхування експортних кредитів портфельним методом та страхування факторингу. Досі не запрацювала програма компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами, що є одним з основних інструментів стимулювання діяльності вітчизняних підприємств», - говориться у тому ж повідомленні Мінекономіки.

Сума застрахованих товариством контрактів у 2020-2021 роках складає близько 0,9 млн дол. США, що становить 0,0067 % від експорту груп товарів, контракти по яким може страхувати товариство і який складає 13,4 млрд дол. США.

«Основний дохід товариства – це відсотки від депозиту та ОВДП», - сказано у повідомленні Мінекономіки.

Тих самих ОВДП, які, завдяки поточній монетарно-кредитній політиці НБУ, є більш привабливими для інвесторів, ніж кредитування реального сектору.

Дуже розраховуємо, що новий склад команди, що прийде до ЕКА в результаті конкурсу, який планує оголосити Мінекономіки, буде спрямований на розвиток вітчизняного товарного експорту.

І, як наслідок, країна матиме клієнтоорієнтоване, ефективне, відкрите і зрозуміле для експортерів ЕКА, яке виконуватиме своє першочергове завдання – забезпечуватиме реальну експансію українських товарів, робіт та послуг.