Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ провела консультації щодо функціонування електронних лікарняних

У п’ятницю, 19 листопада, Федерація провела онлайн-консультації з представниками Пенсійного фонду України, Національною службою здоров’я України та Фондом соціального страхування України. Участь у консультаціях взяли понад 45 бухгалтерів, фінансових директорів та працівників кадрових служб підприємств.

Консультації були організовані відповідно ініціативи членів ФРУ з метою надання роз’яснень щодо проблем підприємств, пов’язаних із прийняттям та функціонуванням електронних лікарняних, які виникли після введення Електронного реєстру лікарняних.

Раніше ФРУ виступала за початок функціонування електронного реєстру лікарняних, адже він мінімізує ризики зловживання листами непрацездатності, а також впровадить дієвий контроль за використанням коштів, які спрямовуються на фінансування оплати лікарняних.

Серед основних проблем, за роз’ясненням яких звернулися підприємства, є:

  • затримка виплат за електронними лікарняними;
  • відсутність лікарняного листа в реєстрі;
  • технічні проблеми із продовженням лікарняних листів;
  • складності у разі необхідності внесення змін до медичного висновку як основи для лікарняного листа та багато іншого.

Під час консультацій учасники також отримали відповіді на питання, які стосуються неприйняття або нефінансування таких лікарняних. Представники державних органів надали роз’яснення, окреслили підготовлені зміни, які необхідно внести до ряду нормативно-правових актів, та розповіли як подальші кроки будуть вживатися з метою усунення виявлених недоліків.

Ряд нагальних проблемних питань були зняті під час консультацій. Разом із тим залишається значне коло питань, які потребують подальшого роз’яснення. Тож Федерація роботодавців України продовжить їх збір та узагальнення, а також роз’яснювальну роботу, поки всі запитання та проблеми не будуть вирішені.

Дякуємо ПФУ, НСЗУ та ФССУ за участь і надані роз'яснення

Відповіді на деякі питання щодо функціонування електронних лікарняних можна знайти за посиланням: http://www.fse.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/978421

001

002