Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ продовжує брати участь у підготовці узагальнюючих податкових консультацій

29 листопада відбулось засідання Експертної ради з питань підготовки узагальнюючих податкових консультацій при Міністерстві фінансів України за участі представника Федерації.

На ньому обговорювались такі проекти узагальнюючих податкових консультацій:

 • щодо деяких питань розміру сукупних вимог кредитора до юридичної або фізичної особи-боржника має враховуватись для віднесення такої заборгованості до безнадійної;

 • щодо витрат, які враховуються при визначенні об’єкту оподаткування податком на доходи фізичних осіб – підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування.
За результатами засідання підтримано першу УзПК з відповідним доопрацюванням, другу вирішено доопрацювати та розглянути у подальшому.

Також обговорювались питання обчислення, утримання та сплати податку з доходу нерезидента при виплаті такого доходу з митної території України його уповноваженою особою (резидентом України), яка не є його постійним представництвом, а є його агентом (дистриб’ютором, довіреною особою) на території України, який, зокрема, здійснює маркетинг телевізійних каналів (програм) нерезидента та доцільність розроблення проекту УзПК щодо складання первинних документів в електронній формі для цілей оподаткування та підписання таких документів електронними підписами, що не є удосконаленими чи кваліфікованими.

УВАГА!

Експертною радою запропоновано провести 8 грудня розширене обговорення УзПК щодо практичного застосування концепції «розумної економічної причини (ділової мети)» під час проведення перевірок контролюючими органами (посилання нижче).

Пропонуємо учасникам Федерації проаналізувати проект УзПК та надіслати свої пропозиції до неї. У разі бажання взяти участь у обговоренні зазначеної консультації звертайтесь до Федерації.

Контактна особа Анна Діденко моб. тел.: (067) 747 31 33, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Проект УзПК щодо практичного застосування концепції «розумної економічної причини (ділової мети)» за посиланням:

Проект УПК (ділова мета)