Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ підтримує практику вирішення спорів між бізнесом та контролюючими органами шляхом переговорів

Сьогодні в Державній податковій службі України за участі представників Федерації роботодавців України, Ради бізнес-омбудсмена, інших представників бізнес громадськості відбулася зустріч стосовно розгляду матеріалів скарги члена Федерації роботодавців України – ПрАТ «Філіп Морріс Україна» на податкове повідомлення-рішення контролюючого органу щодо донарахування податкових зобов'язань за результатами перевірки компанії.

Практика оцінки контрольованих операцій з трансфертного ціноутворення податковими органами є новою для України, міжнародна практика у цій сфері теж активно розвивається.

Бізнес сподівається, що нова Податкова служба і надалі підтримуватиме налаштованість на конструктивний діалог з бізнесом, задекларований під час сьогоднішньої зустрічі.

За підсумками зустрічі досягнуто домовленості про додаткове опрацювання позицій бізнесу і контролюючого органу.

Попередня практика розгляду претензій податкових органів до міжнародних інвесторів у судовому порядку внаслідок недостатніх зусиль сторін для пошуку компромісу і досягнення балансу інтересів держави та бізнесу створює ризики погіршення інвестиційного клімату та зниження довіри інівесторів до країни в цілому.