Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ підтримує ініціативу запровадження спеціального правового режиму Дія City

28 січня відбулась робоча онлайн-зустріч представників Комітету з питань цифрової трансформації ВРУ із стейкхолдерами законопроєктів про Дія City, зокрема Федерації роботодавців України.

Головний меседж заходу - побажання бізнесу враховані, зокрема щодо розширення видів діяльності, які можуть здійснювати резиденти режиму Дія City, та про обмеження дискреційних повноважень державних органів стосовно його резидентів, за що системно виступала Федерація.

Автори законопроекту засвідчили націленість на створення максимально прозорих правил гри, та обмежень повноважень держави.

Важливо, що право на вступ до Дія City матимуть не лише існуючі IT-компанії, а й IT та/або R&D підрозділи інших компаній, зокрема зі сфер промисловості та телекому, для яких IT не є основним видом бізнесу, проте IT c важливою складовою їх продуктів та послуг.

Представник Федерації наголосив, що, оскільки Дія City є системною реформою, законопроекти, які регулюватимуть діяльність цього спеціального режиму мають подаватися до парламенту єдиним пакетом і їх прийняття не має бути розірваним у часі.

ФРУ підтримує ініціативу запровадження спеціального режиму Дія City, оскільки він ставить компанії, які мають великі IT або R&D підрозділи в рівні умови в конкуренції за трудовий потенціал і цінову складову свого продукту.

З впровадженням цього режиму великі виробничі та сервісні компанії зможуть на рівних конкурувати за кваліфікових працівників на IT-ринку, створювати ще більш сприятливі умови праці та інвестицій в розвиток IT-напрямку. Це в свою чергу тільки поліпшить якість та технологічність створюваних кінцевих продуктів для їх клієнтів.