Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

ФРУ передала до Мінекономики свої Пропозиції до антикризових заходів в умовах запровадження карантинно-обмежувальних заходів

Федерація роботодавців України привітала із призначенням на посаду Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка. Та передала міністру Пропозиції ФРУ до антикризових заходів в умовах запровадження карантинно-обмежувальних заходів, пов'язаних з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

ФРУ як найбільше об'єднання роботодавців України, яке об'єднує територіальні та галузеві об'єднання роботодавців, представляючи інтереси більше ніж 6 млн. працівників, готова до співпраці та координації зусиль задля подолання економічної та соціальної кризи.

Беручи до уваги запровадження карантинно-обмежувальних заходів по всій території України, прийняті Верховною Радою закони, а також дії Кабінету Міністрів України, ФРУ підготувало розширений перелік антикризових заходів для подолання економічної кризи в Україні.

Сьогодні в умовах кризи під загрозою тисячі робочих місць, виконання Державного бюджету, у тому числі його соціальних аспектів.

У таких екстремальних умовах світові економічні лідери роблять рішучі кроки, які іноді суперечать сталим загальноприйнятим міжнародним принципам та нормам, змінюються підходи у торгівлі, транспорті, охороні кордонів тощо.

Тому, на нашу думку український Уряд повинен здійснити невідкладні кроки у напрямку підтримки національного виробника, створити усі умови для збереження робочих місць, гарантувати монетарну стабільність, виплату усіх соціальних виплат, а також забезпечити в умовах пандемії належну медичну допомогу та безпеку українцям.   

Тож до Мінекономіки спрямовано Пропозиції Федерації роботодавців України до антикризових заходів  в умовах запровадження карантинно-обмежувальних заходів, пов’язаних з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19.

Пропозиції містять невідкладні заходи, спрямовані на мінімізацію негативних наслідків від запровадження карантинно-обмежувальних заходів для української економіки, а також заходи, спрямовані на стимулювання відновлення економіки України.

Для їх обговорення та вироблення бачення спільних подальших дій пропонуємо провести спільну зустріч з представниками ФРУ. Адже лише скоординована співпраця соціальних партнерів дозволить подолати складну економічну ситуацію в Україні.

 

Пропозиції Федерації роботодавців України до антикризових заходів в умовах запровадження карантинно-обмежувальних заходів, пов'язаних з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19

Заходи, спрямовані на мінімізацію негативних наслідків від запровадження карантинно-обмежувальних заходів для української економіки:

1. Ветування фіскального та корупціогенного Закону, прийнятого Верховною Радою на базі законопроекту №1210.

2. Запровадження «податкових канікул» на строк дії карантинно-обмежувальних заходів, пов'язаних з розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19:

      - звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів, дозволених для виробництва і застосування в Україні та внесених до Державного реєстру лікарських засобів (у тому числі аптечними закладами), а також виробів медичного призначення за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;

      - звільнення від ЄСВ та ПДФО виплат працівникам у випадку призупинення господарської діяльності підприємства при запровадженні прямої заборони через виявлення випадків коронавірусної інфекції COVID-19 у працівників, а також інших випадків вимушеного призупинення господарської діяльності на з періоду, у якому починається дія карантину, включно до періоду, у якому дія карантину закінчується;

      - звільнення від оподаткування акцизним податком операцій з реалізації спирту етилового, який придбавається фармацевтичними підприємствами для виробництва лікарських та дезінфікуючих засобів з податкового періоду, у якому починається дія карантину, включно до податкового періоду, у якому дія карантину закінчується;

      - незастосування штрафних санкцій за несплату орендної плати за державне та комунальне майно, яка сталася у наслідок запровадження карантинних заходів;

      - оподаткування за нульовою ставкою ПДВ операцій з постачання міжнародних електронних комунікаційних послуг та послуг міжнародного роумінгу, які надають оператори електронних комунікацій України на користь іноземних операторів електронних комунікацій для забезпечення наших абонентів за кордоном максимально якісним роумінгом.

2. Тимчасове зменшення ставки ЄСВ з 22 відсотків до 11 відсотків до подолання наслідків впливу пандемії, що буде визначено відповідним рішенням Верховної Ради України.

3. Запровадження мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) позапланових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, за виключенням проведення заходів з підстав:

      - доручення Прем'єр-міністра України про перевірку суб'єктів господарювання у відповідній сфері у зв'язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;

      - настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

4. Запровадження на період дії карантинно-обмежувальних заходів спрощеної процедури закупівель необхідних противірусних та/або тестових, дезінфікуючих, захисних засобів та обладнання.

5. Перегляд порядку контролю та обліку лікарняних листків непрацездатності, що оплачуються роботодавцями та Фондом соціального страхування України за рахунок створення спеціального резервного фонду, який буде наповнюватись завдяки додатковим механізмам Фонду.

6. Заборона продажу продуктів харчування, які не підлягають додатковій санітарній та температурній обробці перед вживанням, чим збільшують ризик розповсюдження вірусу, без відповідного пакування – в межах фіто-санітарних заходів.

7. Врегулювання питань безперешкодної доставки працівників до робочих місць, в тому числі на приміських та міжміських маршрутах, їх харчування з урахуванням дотримання передбачених заходів безпеки під час дії карантинно-обмежувальних заходів.

 

Заходи, спрямовані на стимулювання відновлення економіки від запровадження карантинно-обмежувальних заходів для української економіки:

1. Використання інструменту публічних закупівель для підтримки національного товаровиробника:

      - формування та розміщення державного замовлення;

      - заборона імпорту товарів (робіт, послуг) за публічні кошти, за виключенням закупівель, здійснених згідно зі спеціальними рішеннями Кабінету Міністрів України.

2. Запровадження масштабних програм кредитування Національним банком комерційних банків, спрямованих на підтримку національного товаровиробника.

3. Перегляд Державного бюджету України та фінансових планів державних підприємств в цілях спрямування максимального ресурсу на підтримку зайнятості та реального сектору промисловості, з одночасним скороченням не першочергових видатків. При можливому розгляді секвестру Державного бюджету забезпечення максимального збереження існуючих програм підтримки національного товаровиробника (наприклад, програму підтримки сільськогосподарського машинобудування тощо) та видатків розвитку.

4. Зниження на 3 роки ставки ПДВ до рівня 7% на нове виробниче обладнання, яке виробляється і реалізується на території України та, яке ввозиться на митну територію України для власних виробничих потреб підприємств шляхом внесення змін до Податкового кодексу України.

5. Передбачити 100-відсоткову амортизацію обладнання в момент введення його в експлуатацію або термінове запровадження податку на виведений капітал.

6. Законодавче врегулювання мінімізації ціни небалансів на ринку електричної енергії.