Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація закликає доопрацювати законопроект №4065 до другого читання

Сьогодні на пленарному засіданні Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збору даних та інформації необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування» (законопроект №4065).

Законопроект торкнувся ширшого спектра питань, в тому числі, деякі зміни були внесені в гучний Закон №466.

Основними з запропонованих нововведень є:

  • перенесення на 1 рік терміну набуття чинності статтею 39-2 Податкового кодексу, яка регулює контрольовані іноземні компанії та оподаткування їх прибутку в Україні. Зобов'язання щодо КІК планується відсунути до 01.01.2022 року. При цьому штрафні санкції за порушення правил визначення прибутку КІК не застосовуватимуться за результатами звітних періодів 2022-2023 років;
  • зміни, що стосуються трансфертного ціноутворення, впровадження поняття «ділової мети» тощо.

Законодавці впевнені, що прийняття законопроекту №4065 посприяє зменшенню навантаження на бізнес зі сплати податків, створення механізмів для залучення нових інвестицій, виведення економіки з тіні, а також збільшення доходів як державного, так і місцевих бюджетів.

Федерація роботодавців України зі свого боку вважає, що законопроект не повною мірою відповідає очікуванням бізнесу та пропонує доопрацювати його до другого читання, зокрема у частині:

  • скасування оцінки операцій з нерезидентами на предмет наявності «ділової мети»;
  • скасування інституту вини при порушенні платниками податків податкового законодавства, який набирає чинності з 1 січня 2021 року;
  • виключення ряду норм щодо посилення фінансової відповідальності платників податків тощо.