Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація встала на захист підприємства зі 100% данськими інвестиціями

Федерація звернулася до Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі, Голови Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств Степана Кубіва з проханням особисто втрутитися в ситуацію, що склалася навколо ТОВ «ДФУ Агро» (Житомирська обл.) та негайно розглянути її на засіданні Міжвідомчої комісії.

«ДФУ Агро» є компанією зі 100% іноземними інвестиціями (Королівство Данія) та являє собою комплекс для вирощування та відгодівлі свиней у Житомирській області. Протягом 2014-2018 років на розбудову комплексу ТОВ «ДФУ Агро» залучила понад 6 млн євро коштів від міжнародних організацій, з якими Україна уклала міжнародні договори про залучення фінансових інвестицій, - IFU (Інвестиційний фонд для країн, що розвиваються, Данія) та NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація). Протягом 2018 року «ДФУ Агро», яка налічує близько 100 працівників, сплатила податків та загальнообов'язкових зборів на загальну суму близько 8 млн грн. і надалі планує створювати нові робочі місця з залученням до роботи місцевого населення.

Влітку 2014 року між компанією та двома сільськими радами було укладено договори на управління спадщиною, за яким «ДФУ Агро» передано в управління терміном на 10 років не витребувані та не переоформлені земельні частки (паї) на території цих сільських рад загальною площею, відповідно, 717,71 та 617,3783 га ріллі. Згідно договорів врожай, вирощений на цих ділянках, є власністю ДФУ Агро.

Але навесні цього року виявилося, що на ці землі претендує ще одне ТОВ, яке, скориставшись змінами в законодавстві, уклало відповідні договори оренди з районною держадміністрацією. При цьому новий орендар відмовився визнати право «ДФУ Агро» на врожай озимого жита та ріпаку та висунув абсолютно нереальну компенсації в обмін на можливість зібрати врожай. Переговори в анти рейдерському штабі Житомирської облдержадміністрації нічого не дали, хоча «ДФУ Агро» налаштована на цивілізоване вирішення спору. Таким чином, є підстави вважати, що здійснюється спроба рейдерського захоплення успішного підприємства, що ставить під загрозу здійснення усього проєкту зі 100% іноземними інвестиціями.