Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація роботодавців України та Конфедерація промисловості Данії - співпраця заради розвитку

Цього тижня у ФРУ дуже плідно попрацювали з нашими колегами та партнерами з Dansk Industri - Конфедерації промисловості Данії. Нагадаємо, Федерація та DI минулого року підписали Угоду про стратегічне партнерство. Ключова мета співпраці — посилення ролі приватного сектору в створенні сприятливих умов для ведення бізнесу та представленні інтересів роботодавців на всіх рівнях. У рамках цієї угоди у ФРУ було створено Аналітичний центр економіко-правових досліджень та прогнозування та Центр оцінювання та рейтингування. Ми започаткували проект по запровадженню рейтингу REGIONAL BUSINESS CLIMATE. CREATING JOBS. В його основі - створення робочих місць в регіонах та умови, які для цього створює місцева влада.

Також у програмі співпраці розвиток В2В контакти між членами ФРУ та DI, реалізація інвестиційних проектів в Україні та проектів промислового аутсорсінгу.

Під час візиту до України наші данські партнери зустрілися з керівництвом та експертами ФРУ та представниками регіональних і галузевих організацій Федерації.

А також відвідали одного із провідних виробників склотари в Україні, який є найважливішим постачальником скляного упакування для вітчизняних виробників продуктів харчування та напоїв - Ветропак Україна.

У ФРУ наші українські колеги-роботодавці мали можливість поспілкуватися з представниками одного з найуспішніших об'єднань промисловців та роботодавців у світі. Дізнатися про їх досвід взаємодії з суспільством, Урядом та Парламентом, оптимізації потоку завдань, які повинна виконувати організація роботодавців та багато інших цікавих і практичних речей.

Вкрай важливим є обмін досвідом українських роботодавців з Конфе-
дерацією промисловості Данії щодо взаємодії з соціальними партнерами. Адже досвід Данії доводить, що особливого успіху досягають ті європейські країни, де має місце постійний соціальний діалог, а розроблення реальної соціально-економічної політики погоджується з роботодавцями та профспілками.

Саме тому говорили про рекомендації бізнесу для влади. Це - сучасна європейська практика. Їх наші партнери - роботодавці Данії - для свого Уряду пишуть на основі власної стратегії розвитку країни до 2030 року. Наші План модернізації України та Маніфест роботодавців є не менш ґрунтовними та аргументованими. І саме на них базуються рекомендації українських роботодавців для Уряду на 2020 рік.

Презентували Програму співробітництва між Федерацією та Конфедерацією Данії. Також у фокусі обговорення були

  • - визначення актуальних та першочергових завдань, що стоять перед українськими організаціями роботодавців
  • - деталі реалізації проекту по запровадженню рейтингу REGIONAL BUSINESS CLIMATE. CREATING JOBS.
  • - результати опитувань, проведених нами під час виїзних заходів у кількох регіонах щодо найбільш проблемних для бізнесу питань.

Вдячні нашим данським партнерам за можливість посилення наших членських організацій. Розроблятимемо для них стратегії розвитку,
рекомендації щодо налагодження соціального діалогу на регіональному рівні. Створюється інтерактивна платформа для обміну інформацією, здійснено брендінг, розробку та оновлення сайтів для пілотних регіональних та галузевих організацій.

Дякуємо всім учасникам за дуже жваву та корисну дискусію!