Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Федерація підтримує поступове зростання акцизу на ТВЕН – стабільне джерело зростання надходжень до бюджету

Федерація роботодавців України закликає народних депутатів підтримати пропозиції до законопроекту № 4278 про поступове підвищення ставки акцизного податку на тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН), які розглядатимуться на поточному тижні парламентом.

Поправка № 55 до законопроекту 4278 про підвищення ставки акцизного податку на ТВЕН у 2021 році на 200% від чинної у 2020 році та наступне щорічне підвищення на 30% у 2022-2025 роках підтримана Податковим Комітетом парламенту.  

Перегляд ставки акцизного податку на ТВЕН дозволить змінити згубне для економіки і державних фінансів рішення про збільшення акцизу тютюновмісні вироби на 320% у 2021 році.

Реалізація запропонованої парламенту пропозиції збільшить доходи державного бюджету з акцизного податку у 2021 році на 2,6 млрд грн. Це відповідатиме очікуваним Урядом надходженням акцизного податку від ТВЕН у  2021 році.

Збалансований  темп підвищення ставки акцизного податку стримуватиме зростання нелегального ринку тютюновмісних виробів, що почав стрімко збільшуватись після  кардинального підвищення ставки на 320%.

Залишення ставки акцизного податку на чинному рівні призведе до трикратного зменшення обсягу легального ринку ТВЕН та зростання нелегальної торгівлі контрабандним і контрафактним товаром.

Сподіваємось на підтримку парламентом рішення, яке забезпечить баланс інтересів держави і бізнесу, збереження робочих місць та довіру інвесторів до України.