Під час зустрічі з Міністром економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства Ігорем Петрашком представників роботодавців та профспілок керівництво Федерації вкотре акцентувало увагу на необхідності оперативних дій задля подолання кризових явищ у економіці України.
На прикладі окремих секторів економіки продемонстрували, який виробничий потенціал можна задіяти в Україні за умови активної промислової політики.
Першочерговим та чи не найдієвішим інструментом розвитку вітчизняної промисловості має стати залучення на пріоритетній основі місцевих ресурсів при здійсненні публічних закупівель - це бюджет у розмірі близько 640 млрд грн. - та надання замовлень українським або іноземним підприємствам, що мають значну локалізацію виробництва в Україні.
Так реалізація проекту ФРУ по локалізації виробництва електровозів в Україні з рівнем локалізації понад 50%, матиме відчутний мультиплікаційний ефект як для 150 промислових підприємств машинобудівної та суміжних галузей України, так і української економіки в цілому. Зокрема
- додаткові надходження до бюджетів та фондів складуть близько 200,8 млн. євро, економія видатків по безробіттю – 76 млн. євро;
- буде створено близько 25 тис. робочих місць;
- українське населення отримає більший дохід у вигляді заробітної плати - близько 18,5 млн. євро на рік, що в свою чергу стимулювати споживчий попит на ринку;
- все це позначиться на зростанні ВВП - мінімум на 3,74 млрд.грн. щорічно.
Зі свого боку Федерація Роботодавців України готова долучитися до координування роботи з консолідації зусиль Уряду та вітчизняних підприємств.
Говорили про необхідність запровадження «гнучкого» карантину, який би дозволив роботу максимальної кількості підприємств з дотриманням санітарно-епідеміологічного контролю.
Також обговорили важливість проведення найближчим часом засідання Координаційної ради з промисловості, яку очолює Прем`єр-міністр України.
Планується, що такі робочі зустрічі у Міністерстві будуть проводитися регулярно.