Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Ефективна промислова політика сприятиме подоланню кризових явищ в економіці України

Під час зустрічі з Міністром економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства Ігорем Петрашком представників роботодавців та профспілок керівництво Федерації вкотре акцентувало увагу на необхідності оперативних дій задля подолання кризових явищ у економіці України.

Minekonomiki 01.05.2020 1

На прикладі окремих секторів економіки продемонстрували, який виробничий потенціал можна задіяти в Україні за умови активної промислової політики.

Першочерговим та чи не найдієвішим інструментом розвитку вітчизняної промисловості має стати залучення на пріоритетній основі місцевих ресурсів при здійсненні публічних закупівель - це бюджет у розмірі близько 640 млрд грн. - та надання замовлень українським або іноземним підприємствам, що мають значну локалізацію виробництва в Україні.

Так реалізація проекту ФРУ по локалізації виробництва електровозів в Україні з рівнем локалізації понад 50%, матиме відчутний мультиплікаційний ефект як для 150 промислових підприємств машинобудівної та суміжних галузей України, так і української економіки в цілому. Зокрема

  • додаткові надходження до бюджетів та фондів складуть близько 200,8 млн. євро, економія видатків по безробіттю – 76 млн. євро;
  • буде створено близько 25 тис. робочих місць;
  • українське населення отримає більший дохід у вигляді заробітної плати - близько 18,5 млн. євро на рік, що в свою чергу стимулювати споживчий попит на ринку;
  • все це позначиться на зростанні ВВП - мінімум на 3,74 млрд.грн. щорічно.

Зі свого боку Федерація Роботодавців України готова долучитися до координування роботи з консолідації зусиль Уряду та вітчизняних підприємств.

Говорили про необхідність запровадження «гнучкого» карантину, який би дозволив роботу максимальної кількості підприємств з дотриманням санітарно-епідеміологічного контролю.

Також обговорили важливість проведення найближчим часом засідання Координаційної ради з промисловості, яку очолює Прем`єр-міністр України.

Планується, що такі робочі зустрічі у Міністерстві будуть проводитися регулярно.