Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Довіра роботодавця до професійної освіти залежить від якості та відповідності її змісту вимогам ринку праці

Наразі як у країнах Європи так зокрема і в Україні є велика затребуваність на короткі програми навчання та перенавчання дорослих.

Саме зараз, коли прийнято Рекомендацію Ради щодо європейського підходу до мікрокваліфікацій̆ для навчання протягом усього життя та працевлаштування, а Україна набула статусу кандидата в члени Європейського Союзу, то подальший̆ курс розвитку нашої країни є передбачуваним.

Рекомендації Ради ЄС встановлюють рамки та мінімальні критерії для мікрокваліфікацій з метою просування їх пропозиції, якості та визнання. Більшість країн розглядають мікрокваліфікації як «новий старий феномен» або новий ярлик для існуючих освітніх пропозицій переважно для дорослих.

Європейські тенденції та директиви важливі, але рішення приймає кожна країна – саме так зазначила національний координатор галузевих експертних рад Конфедерації роботодавців Латвії ( LDDK) Аніта Ліце під час розширеної зустрічі з членами/учасниками Робочої групи щодо визначення місця мікрокваліфікацій у Національній системі кваліфікацій України.

Консультативні зустрічі з метою надання допомоги представникам України відбуваються в рамках реалізації LDDK спільно з Федерацією роботодавців України проекту «Підтримка організацій роботодавців у відновленні та зростанні України» за підтримки МЗС Латвії.

 002