Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Довіра до держави – основа сприятливого бізнес-клімату – Комітет ФРУ з надрокористування

Відбулось засідання Комітету Федерації роботодавців України з надрокористування за участі голови Державної служби геології та надр України Романа Опімаха.

Відкриваючи засідання, Голова Комітету Валентин Шеветовський зазначив, що 2020 рік і перша половина 2021 року запам’яталися бізнесу у галузі надрокористування відсутністю різких і непередбачуваних змін у законодавстві, прагненням державного регулятора бути послідовним, прогнозованим і відкритим до діалогу з бізнесом.

Голова Держгеонадр Роман Опімах висловив переконання, що спільна робота бізнесу, регулятора і парламенту з удосконалення законодавства була конструктивною і результативною – скасовано погодження облрад, запроваджено прозорий механізм розрахунку вартості їх вартості, значна кількість контактів держави і бізнесу переведено в цифрову форму, запроваджено прозорі аукціони з продажу спеціальних дозволів.

Регулятор продовжить реалізувати зміни, спрямовані на покращення інвестиційного клімату і підвищення прозорості взаємодії надрокористувачів і держави.

Учасники засідання Комітету позитивно оцінили законопроект № 4187 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування». Більшість пропозицій бізнесу була почута і врахована у законопроекті. Проект прийнято парламентом у першому читанні.

Федерація долучається до доопрацювання законопроекту для розгляду у другому читанні.

Зокрема, за підсумками засідання Комітету ФРУ запропонує норми щодо стимулювання переробки сировини в готову продукцію з високою доданою вартістю на території України, подальші кроки із зменшення адміністративного навантаження на бізнес.

Принципові зміни у регулюванні надрокористування, запропоновані законопроектом № 4187, в подальшому мають бути враховані у розробці нового Кодексу України про надра.

Також під час засідання обговорили практичні питання роботи підприємств - учасників Федерації, галузевих об’єднань бізнесу.