Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Дискусія «RE:новація вагонного парку»

Під час Міжнародної спеціалізованої виставки Rail Expo UA 2021 зустрілися з друзями та колегами, відвідали експозиції наших членів та партнерів, обговорили багато важливих тем в ході дискусії «RE:новація вагонного парку».

Федерація роботодавців переконана, що модернізація УЗ – це великий нерозкритий потенціал та мультиплікаційний ефект для економіки та промисловості, підкреслив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

Великі державні інфраструктурні проекти мають відповідати таким критеріям як сприяння зайнятості, зростання економіки, інноваційність. І, звісно ж, локалізація виробництва та участь у інфраструктурній модернізації власної промисловості.

Модернізація УЗ всім цим критеріям відповідає.

Ми всі розуміємо, що сильна, потужна і модернізована «Укрзалізниця» – це конкурентна перевага для всього українського бізнесу.

УЗ має значну кількість активів, але рівень їх зношеності сягає понад 90%. Нам потрібні швидкі рішення та інструменти для того, щоб змінити ситуацію.

Велике будівництво на залізниці – це нові локомотиви, швидкісні потяги, рельси, вагони, а відповідно - нові робочі місця для українців.

Це надзвичайно масштабний проект з точки зору технологій та інвестицій. І вітчизняні виробники готові його реалізовувати.

Щодо програми оновлення парку вантажних вагонів. В її рамках найближчими роками планується побудувати й оновити понад 30 тисяч піввагонів та майже 15 тисяч зерновозів. Це дуже перспективний напрямок для української промисловості.

За нашими підрахунками ефект програми складе:

понад 100 млрд грн .додаткового додаткового виробництва

2,3 % зростання ВВП України

понад 31 млрд грн надходжень до бюджетів усіх рівнів

15 тис робочих місць тільки у вагонобудуванні та до 30 тис. робочих місць у суміжних галузях, що будуть задіяні при будівництві рухомого складу.

Водночас вважаємо пріоритетом посилення контролю та проведення інспекційних перевірок поточного стану наявних вантажних вагонів.

Нагадаємо, 3 роки тому Федерація роботодавців України спільно з виробниками вагонів та логістичними компаніями розпочала кампанію проти завезення в Україну вживаних вагонів з РФ. Фактично мова йшла про вагони з вичерпним терміном експлуатації.

20 000 таких завезених вагонів – це понад 25 млрд. гривень втраченого внутрішнього виробництва. В умовах економічної кризи ми як країна «дозволили собі» втратити мільярди податків та тисячі робочих місць.

Понад 1000 вагонів було ввезено вже після введення ембарго в травні 2019 року.

Переконані, що ті, хто ввозив ці вагони, хто давав відповідні дозволи та хто не помічав ці процеси, скоїли злочин проти економіки та державності України, зазначив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

Адже саме їхні дії чи бездіяльність

  • стали в тому числі головною причиною «вбивства» наших залізничних колій та інфраструктури;
  • призвели до масових аварій на залізничних шляхах;
  • поставили під загрозу безпеку та життя наших громадян;
  • фактично вбили вагонобудівну галузь України – у 7 разів менше стало вироблятися вантажних вагонів на підприємствах галузі;
  • поставили у неконкуренті умови тих, хто сумлінно придбавав та використовував нові якісні вагони вітчизняного виробництва.

ФРУ зверталася до трьох правоохоронних органів - СБУ, Національної поліції, Генеральної прокуратури зі зверненням щодо відкриття відповідного кримінальне провадження.

У квітні в Києві та Київській області Нацполіцією проведено обшуки, під час яких вилучено документацію щодо придбання понад 600 вагонів у юридичних та фізичних осіб РФ та ввезення їх на митну територію України.

Днями під час засідання Антикризового штабу УЗ було оприлюднено інформацію, що суд наклав арешт на понад 900 вагонів, ввезених на територію України, але фактично вони продовжують курсувати українськими коліями.

Вимагатимемо від МІУ, УЗ, Антикризового штабу, щоб всі ті сертифікаційні центри, які видавали відповідні сертифікати та висновки для продовження терміну експлуатації таких вагонів, були позбавлені акредитації.

Дивіться повне відео дискусії