Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Державі необхідно всебічно підтримувати та стимулювати прозорий бізнес

Сьогодні взяли участь у дуже цікавій дискусії «Сила прозорості: чи дає відкритість більше можливостей бізнесу та державі», організованій компанією «Астарта». Захід був присвячений значній події у корпоративному житті компанії «Астарта-Київ» – 15-й річниці виходу компанії на ІРО.

Участь у дискусії взяли перший заступник міністр аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, заступник міністра економіки Ігор Дядюра, засновник та CEO агрохолдингу «Астарта» Віктор Іванчик, Генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, представники іноземних банків, інвестиційних компаній, профільних бізнес-асоціацій. Обговорювалися питання впливу публічних компаній на інвестиційну привабливість країни; ролі і значення соціально-відповідального та прозорого бізнесу для розвитку української економіки.

І нам приємно усвідомлювати, що є компанії, як «Астарта», які вже пройшли цей шлях, демонструють високі стандарти та результати роботи й соціальної відповідальності, і можуть бути взірцем для інших.

Безумовно, прозорість компанії – це важливий крок, який відкриває ширші горизонти для міжнародної співпраці. Але, на жаль, за 30 років в країні було створено таку систему, за якої у багатьох випадках саме непрозорість бізнесу стає конкурентною перевагою.

Поруч з українськими виробниками, які сплачують «білу» зарплату та податки, працює напівлегальний бізнес, який не зацікавлений ані в створенні робочих місць, ані в стимулюванні вітчизняної промисловості.

Не є таємницею, що саме чесний і прозорий бізнес зазнає найбільшого тиску з боку контролюючих та правоохоронних органів і, як свідчать звернення підприємств до ФРУ, у багатьох випадках безпідставного. Тобто власник чесного і прозорого бізнесу змушений втрачати час та ресурси, аби довести що він працює законно.

Сьогодні держава знаходиться на початку цього складного шляху до відкритості. І цей шлях влада та бізнес мають пройти разом. Від держави потрібна: по-перше, підтримка, а, по-друге, створення рівних правил гри, коли прозорість стане перевагою, а не поразкою у конкурентній боротьбі.

Минулого року відзначалось 100-років Міжнародної організації роботодавців, членом якої є ФРУ. Всі ці роки існування соціального діалогу роботодавці усього світу йшли до максимальної відкритості і прозорості у відносинах між бізнесом і співробітниками, бізнесом і суспільством, бізнесом і державою.

Експерти переконані, що світові компанії можуть розкрити ринкові можливості на суму 12 трильйонів доларів США до 2030 року і створити 380 мільйонів робочих місць за рахунок інтеграції Цілей сталого розвитку в свої бізнес-стратегії, серед яких кліматичні цілі та прозорість.

І ми як країна повинні бути частиною цієї програми. Але це великий виклик і велика домашня робота.