Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Держава має компенсувати придбання техніки, механізмів та обладнання для зрошувального землеробства виключно вітчизняного виробництва - ФРУ

ФРУ долучилася до обговорення проекту порядку надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі, за участі представників Мінекономіки, низки облдержадміністрацій, профільних асоціацій.

Під час дискусії заступник директора Департаменту промислової політики ФРУ Діана Фаренюк зазначила, що за поточним проектом під компенсацію витрат на закупівлю зрошувальної техніки підпадатимуть і засоби імпортовані, що є неприпустимим з точки зору використання для підтримки іноземних виробників бюджетних коштів, сформованих із грошів українських платників податків, в т.ч. і працівників виробничих підприємств, що випускають техніку і обладнання для зрошення.

Засоби для використання у зрошуваному землеробстві, що випускають українські виробники не поступаються імпортним аналогам і навіть мають ряд технічних та інших переваг.

Зокрема, вітчизняні підприємства пропонують споживачам в залежності від їх потреб і запитів зрошувальні системи різних типів, які підходять для роботи на полях будь-яких площ і конфігурацій, керовані різними системами управління, налагоджені на максимальну економію електроенергії, раціональне використання води, роботу при низькому тиску, точну дозу опадів; при додатковому оснащенні здатні одночасно із зрошенням здійснювати внесення рідких і розчинних мінеральних добрив; легкі в управлінні і обслуговуванні.

При виробництві ж обладнання для крапельного зрошення в Україні інвестовано досвід світових лідерів: випускається широкий асортимент крапельної трубки різного рівня складності для різних потреб сільгосптоваровиробників, для овочевих та технічних культур, садів, виноградників, ягідників, компенсована крапельна трубка для підземного та імпульсного крапельного зрошення.

Виробники мають потужну інженерну службу, здатні забезпечити високоякісний інженерний сервіс по всій території України, реалізують індивідуальний підхід до кожного клієнта та швидкий логістичний ланцюжок, на відміну від компаній, залежних від імпорту.

Українська зрошувальна техніка – техніка високої якості при нижчих цінах у порівнянні із імпортними аналогами, представлена на ринку широкою лінійкою і різноманітним рядом.
Перелік вироблених в Україні засобів для зрошуваного землеробства включає 302 марки дощувальних машин, 186 марок і комплектуючих систем крапельного зрошення, 56 марок насосного устаткування сільгосппризначення.

Всі перераховані переваги та докази дають підстави стверджувати і наполягати на компенсації витрат, передбачених Порядком, на закупівлю техніки, механізмів та обладнання для проведення технологічних операцій у зрошуваному землеробстві, випущених на виробничих потужностях українських підприємств.

Представниця ФРУ також зазначила, що текст Порядку необхідно доповнити положенням, де визначити

   - яким ознакам мають відповідати техніка, механізми і обладнання, із яких формуватиметься перелік техніки, що підлягатиме держкомпенсації,

   - які терміни подачі заявок і матеріалів для включення до переліку та/чи підтвердження відповідності,

   - де розміщуватиметься затверджений перелік з метою публічного доступу.

Окрему увагу варто зосередити на формах (умовах) придбання сільгосптоваровиробниками техніки, механізмів і обладнання, коли суб’єкт господарювання може претендувати на компенсацію витрат: закупівля за кошти споживача, придбання в кредит, придбання на умовах фінансового лізингу.

Федерація роботодавців Звернулася до Міністерства економіки, Мінагрополітики та Мінстратегпрому з проханням врахувати пропозиції роботодавців та забезпечити внесення відповідних змін та доповнень до проекту «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі».