Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Депутатські ініціативи загрожують знищенням робочих місць у сільській місцевості - ФРУ

Федерація роботодавців України звернулася до Уряду та Верховної Ради та закликала не підтримувати ініціативи народних депутатів щодо заборони вирощування в Україні хутрових звірів, про які йдеться в законопроекті № 2360 від 31.10.2019 р.

Адже такі ініціативи створюють загрози для існування всієї галузі звірівництва та знищення робочих місць у сільській місцевості.

Сьогодні в Україні працює 10 звірогосподарств, які виробляють близько 1 % загальносвітового обсягу продукції звірівництва.

Розведення хутрових тварин дає роботу 1500 працівникам переважно у сільській місцевості, які отримують конкурентну заробітну плату та належний соціальний захист.

Виробництво повністю орієнтовано на експорт з обсягами понад 70 млн дол США щороку.

На сьогодні 7 з 10 активних звіроферм в України пройшли оцінювання і отримали сертифікати відповідності стандартам програми WelFur - найпередовішої у світі програми оцінки добробуту хутрових тварин, затверджену Єврокомісією у січні 2019 року.

За попередніми оцінками експертів галузі, Україна має змогу збільшити обсяг виробництва у 10 разів, досягши рівня Польщі, наростити експорт до 700 млн доларів щороку, створити додатково 15 тисяч робочих місць у сільській місцевості.

Галузь сьогодні є запобіжником трудовій міграції українців, насамперед до Польщі.

Тому роботодавці закликають народних депутатів та Уряд не підтримувати законопроект № 2360 та створювати умов для залучення в Україну високотехнологічних екологічно безпечних інвестицій, спрямованих на створення нових робочих місць з гідною оплатою праці.

Довідково:
У країнах Європейського Союзу звірівництво є легальним видом діяльності. Хутрові ферми працюють у 20-ти з 28-ми держав-членів ЄС, у тому числі в Данії, Норвегії, Фінляндії, Франції. Хутрові ферми також працюють у США і Канаді.
Світовим лідером з виробництва хутра є Данія. У країні, яка за площею на 30% менша за площу Київської та Чернігівської областей, та з населенням 5,6 млн. осіб, працює 1 500 норкових ферм.
У Польщі із населенням 38 млн осіб функціонують 600 норкових ферм.
Щорічні доходи польських фермерів від продажу хутра коливаються від 400 до 600 млн євро. Польща стала другим у Європі виробником хутра.
Оціночна вартість фермерських норкових активів у Польщі становить понад 1 млрд. євро.
За даними Закладу соціального страхування (ZUS) Польщі, 75% трудових мігрантів у їхній державі – українці. Тільки офіційно там працює 483 тис. наших співгромадян. Це удесятеро більше, ніж білорусів (38 тис. осіб), що обіймають друге місце.