Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Чого бізнес очікує від нового Міністра економіки Юлії Свириденко

Верховна Рада підтримала кандидатуру Юлії Свириденко на посаду Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України, яка є дуже важливою для української економіки та представників вітчизняного бізнесу. Добре розуміємо, що така робота не може бути простою, тож завжди готові допомогти, адже розвиток економіки – це й наш ключовий пріоритет.

Сьогодні перед Україною постало багато економічних викликів.

Серед них – світова пандемія, енергетична криза, зростаюча конкуренція на світових ринках, трудова міграція.

Темпи зростання промислового виробництва (індексу промислової продукції) в Україні з червня 2021 р. почали поступово знижуватися. Та вже у серпні, коли енергетична криза ще тільки починала розгортатися, вони впали майже до нуля, склавши +0,6%. У вересні вже спостерігалось падіння -0,7%. Також ще з травня скорочується середньооблікова кількість штатних працівників у економіці, досягши у вересні рекордного низького рівня у 7,07 млн. осіб. З 2011-2012 років кількість штатних працівників скоротилася в 1,5 разів. При цьому кількість українських мігрантів-заробітчан продовжує збільшуватись та оцінюється в 4-5 мільйонів.

Все ці виклики потребують невідкладних дій у відповідь, зокрема, економічного блоку Уряду.

Які пріоритетні напрямки ми бачимо?

Протистояння енергетичним загрозам. Термінові дії з метою стабілізації та зниження цін на енергоносії для промисловості. Вартість енергоносіїв має забезпечувати конкурентоздатність української продукції.

Впровадження та дієва реалізація державних програм підтримки українського бізнесу в умовах економічної та енергетичної кризи за прикладом провідних країн світу.

Сприяння товарному експорту. Зокрема, якнайшвидший старт повноцінної роботи Експортно-кредитного агентства.

Локалізація виробництва як інструмент розвитку промисловості та створення робочих місць. Застосування нецінових критеріїв під час публічних закупівель. Обов’язкова локалізація виробництва в Україні під час реалізації будь-яких спільних міжнародних проектів. Україна має витрачати державні кошти не на придбання імпорту, а на стимулювання виробництва та створення робочих місць всередині країни.

Грошово-кредитна політика. Національний банк України, Міністерство фінансів України та Міністерство економіки мають здійснювати тісну взаємодію та мати спільну програму дій з метою забезпечення економічного розвитку країни та зайнятості населення.

Податкова політика. Забезпечити прогнозовану і стабільну політику держави у сфері оподаткування, без якої неможливе зростання економіки і добробут населення. Зокрема, бізнес виступає категорично проти прийняття «ресурсного» законопроєкту № 5600. Детінізація ринків, що сприятиме вирівнюванню умов конкуренції.

Сподіваємося, що разом нам вдасться вирішити ці та інші важливі для вітчизняного бізнесу питання.