Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Чекаємо на пропозиції та зауваження до "ресурсного" законопроекту

Вчора на сайті ВРУ зареєстровано проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600 від 02.06.2021, чий вже обговорювався в Федерації, на стадії підготовки його Мінфіном.

Чим він відрізняється від попереднього, до якого Федерація надавала свої зауваження:

1. Скасовано пільгу з акцизу було тільки для сонячної та вітрової електроенергетики, а зараз для всіх відновлювальних джерел електроенергії.

2. Підвищення ставки екологічного податку за розміщення малонебезпечних нетоксичних відходів гірничої промисловості із 49 коп до 1,5 грн за тонну (а раніше було до 3 грн за тонну).

3. Прибрано зменшення порогу оподаткування транспортним податком із 375 МЗП до 200 МЗП.

4. Прибрано скасування пільги зі сплати лише четвертини розміру плати за землю надану гірничодобувним підприємствам для видобування та розробки корисних копалин.

5. Прибрано збільшення вдвічі ставки Єдиного податку для платників 4 групи.

6. Прибрано запровадження 0 ставки ПДВ для експорту с/г продукції тільки після надходження валютної виручки на рахунки.

7. Прибрано обов'язкову реєстрацію платником ПДВ всіх, хто за останні 12 місяців експортував за кордон с/г продукцію на суму понад 1 млн грн.

8. Прибрано оподаткування ПДВ за цінами придбання ресурсів для них операцій із ліквідації с/г продукції за самостійним рішенням платника податків (зараз за звичайними цінами).

9. Прибрано, що у разі вивезення с/г продукції за кордон базою оподаткування є договірна ціна, але не менше звичайних цін (зараз просто договірна ціна).

10. Прибрано звільнення від оподаткування ПДВ платників податків за сільськогосподарську продукцію, яка була знищена через обставини непереборної сили.

Просимо проаналізувати цей законопроект на надати свої пропозиції та зауваження до нього для узагальнення та подальшої роботи.

Пропозиції надавати на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Діденко Анна (067) 747 31 33