Новини

Новини об’єднання, ділові новини та події

Бізнес продовжує обговорення майбутніх змін до трудового законодавства

11 серпня відбувся четвертий вебінар зі серії спільних з Das Bildungswerk der Wirtshaft MV за підтримки Sequa вебінарів у сфері регулювання трудових відносин.

9 серпня Міністерство економіки України офіційно розпочало консультації з роботодавцями та профспілками щодо проекту Закону України про працю.

Під час вебінару обговорили питання часу відпочинку, його гарантій з боку держави, у тому числі, перерви протягом робочого дня, мінімального щоденного (міжзмінного) відпочинку, права на відпочинок у вихідні та святкові дні, видів відпусток, порядку, умов їх надання через проект Закону України про працю.

Також учасники вебінару поінформували про особливості надання відпусток за новим Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин».

За пропозиціями учасників вебінару обговорили питання:

- Про порядок надання відпустки без збереження заробітної плати строком до 90 днів для працівників зі статусом ВПО та працівників, які виїхали за межі країни, дії роботодавця у разі завершення відпустки та нез’явлення працівника на роботу;

- право на відпустки особам з інвалідністю ІІІ групи та додаткову соціальну відпустку матері та батьку, які мають дітей до 15-річного віку у проекті Закону про працю.

- про перелік підтвердних документів для добровольців ДФТГ для забезпечення роботодавцем гарантій збереження середнього заробітку;

Участь у вебінарі взяли управлінці компаній, фінансові директори та бухгалтери, HR директори, менеджери з персоналу компаній як учасників ФРУ, так й інших компаній.

У рамках гармонізації національного законодавства із законодавством ЄС Україна поступово імплементує міжнародні норми регулювання трудових відносин з урахуванням особливостей української практики та інтересів компаній-учасників ФРУ.

Нагадаємо, відповідно до Закону України «Про дерадянізацію законодавства України», що набув чинності 07.05.2022, Міністерством економіки як органом, що формує політику у сфері трудових відносин, має бути розроблено проект Трудового кодексу України до кінця поточного року.

У липні – вересні 2022 року Федерація роботодавців спільно з Das Bildungswerk der Wirtshaft MV за підтримки Sequa заплановано проводить вебінари, які охоплюють ключові аспекти майбутньої реформи трудового законодавства.

18 серпня 2022 року о 14-00 відбудеться п’ятий вебінар на тему: «Гарантії та компенсації – проект Закону України про працю».

Реєстрація - за посиланням
https://forms.gle/qJyy5NTpwp8MtkAQ7